پرده برداری از جنایت آتشین

 پرده برداری از جنایت آتشین
مرد جوانی که پس از قتل پسری در مشهد جنازه را به آتش کشیده بود، دستگیر شد.
پرتال خبری واکنش: انفجار و آتش‌سوزی در خانه‌ای در خیابان مسلم مشهد ساعت ١٢ شب سه‌شنبه، ١٩ مرداد، به آتش‌نشانی گزارش شد. آتش‌نشانان پس از حضور در محل حادثه، عملیات مهار آتش را آغاز کردند. پس از خاموش‌شدن شعله‌های آتش، آنان با جسد پسر جوانی در حمام خانه رو‌به‌رو شدند.

با اعلام موضوع به مأموران کلانتری، مشخص شد پسر جوان با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان برای اینکه ردی از خود باقی نگذارند، خانه را به آتش کشیده‌اند. در ادامه با حضور بازپرس ویژه قتل مشهد در محل جنایت، تحقیقات جنایی برای کشف راز قتل آغاز شد. تحقیقات مقدماتی نشان داد مقتول پسری ٣٠ساله و صاحبخانه بود که برای سرکشی به این خانه آمد و به قتل رسید.

این خانه تا چند روز قبل در اختیار مستأجر بود و با تخلیه خانه، هنوز مستأجر جدید به آنجا نیامده بود. پس از تحقیقات جنایی، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد. در ادامه تحقیقات مأموران به یکی از دوستان مقتول مشکوک شدند و تحقیقات را روی او متمرکز کردند.

بررسی‌ها نشان داد او آخرین نفری بود که با مقتول تماس داشت و به خانه او آمده بود. متهم روز پنجشنبه دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد. او درباره انگیزه‌اش گفت: بر سر یک اختلاف قدیمی با مقتول درگیر شدم و او را با ضربات چاقو کشتم. برای اینکه صحنه‌سازی کنم، خانه را منفجر کردم. تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی مشهد ادامه دارد.