کافه گردش
اخبار
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۵۸ ب.ظ

پرسپولیس برد، استقلال باخت!

پرتال خبری واکنش: تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۸ در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف تیم گسترش فولاد تبریز رفت که بازی با نتیجه ۴ بر ۲ به سود پرسپولیس به پایان رسید.

تا دقیقه ۳ هیچ صحنه حساسی روی دو دروازه ایجاد نشد.

در دقیقه ۴ شوت بازیکن گسترش با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۷ فرشاد احمدزاده با بازیکن گسترش درگیری لفظی پیدا کرد.

در دقیقه ۱۳ گسترش فولاد صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه پرسپولیس شد که این ضربه تبدیل به گل شد اما کمک داور این گل را آفساید اعلام کرد.

در دقیقه ۱۶ ارسال بازیکنان پرسپولیس به طرز خطرناکی از کنار دروازه گسترش به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۳ پرسپولیس صاحب یک فرصت عالی گلزنی شد و شوت بازیکن پرسپولیس را دروازه‌بان گسترش برگشت داد و در برگشت مهدی طارمی اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

گل پرسپولیس: در دقیقه ۳۲ پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه کرنر را مدافعان گسترش دفع کردند تا پرسپولیس یک ضربه کرنر دیگر هم بزند که این ضربه کرنر را  ابتدا دروازه‌بان گسترش برگشت داد و فرشاد احمدزاده با ضربه سر شیرجه‌ای توپ  وارد دروازه کرد.

در دقیقه ۳۶ شوت بازیکن گسترش تبدیل به کرنر برای این تیم شد که این ضربه کرنر هم حاصلی برای گسترش نداشت.

در دقیقه ۳۸ شوت امید عالیشاه از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه گسترش به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۹ شوت فرشاد احمدزاده با اختلاف کمی از کنار دروازه گسترش به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۰ گسترش صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه را شجاعیان زد و مدافعان پرسپولیس توپ را برگشت دادند.

گل دوم پرسپولیس: در دقیقه ۴۲ شوت محمد انصاری از پشت محوطه جریمه به زیبایی تبدیل به گل دوم پرسپولیس شد.

نیمه دوم:

گسترش بازی را هجومی آغاز کرد اما پرسپولیس در دقیقه ۵۳ صاحب یک موقعیت گلزنی شد که ضربه کرنر با ضربه سر احمدزاده همراه شد و توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

گل گسترش فولاد: در دقیقه ۵۵ گسترش صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه پرسپولیس شد که محمد ابراهیمی این توپ را به زیبایی وارد دروازه پرسپولیس کرد.

در دقیقه ۵۷ شوت بازیکن گسترش از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

گل سوم پرسپولیس: در دقیقه ۷۰ پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه کرنر با ضربه سر امید عالیشاه تبدیل به گل سوم پرسپولیس شد.

در دقیقه ۷۸ پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه را مدافعان به کرنر فرستادند.

در دقیقه ۸۵ بازیکنان دو تیم بایکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند.

گل چهارم پرسپولیس: امید عالیشاه با یک شوت از راه دور گل چهارم سرخپوشان را به ثمر رساند تا بازهم بازوبند کاپیتانی هادی نوروزی را به نشانه شادی به هواداران پرسپولیس نشان بدهد.

گل دوم گسترش فولاد تبریز: در دقیقه ۸۸ اشتباه لوبانوف باعث شد که بار دیگر گسترش به گل برسد.

اشکان خورشیدی داور مسابقه به مهدی طارمی،رامین رضائیان، مایکل اومانیا و کمال کامیابی‌نیا از پرسپولیس و شهرام گودرزی از گسترش کارت زرد نشان داد.

پرسپولیس با این برد ۵۴ امتیازی شد و به رده دوم صعود کرد و استقلال خوزستان به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به سرخپوشان در صدر قرار دارد. استقلال خوزستان فقط ۲ گل از پرسپولیس بیشتر زده است.

ترکیب تیم گسترش فولاد تبریز:

داود نوشی صوفیانی، امید نظامی پور، مگنو باتیستا، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، شهرام گودرزی( از دقیقه ۶۳ امین درویشی)، محسن حسینی، داریوش شجاعیان، مصطفی اکرامی، سامان نریمان جهان ( از دقیقه ۴۶ پیمنتا) و امیرحسین کریمی( از دقیقه ۷۸ سیامک کوهنورد)

سرمربى: فراز کمالوند

ترکیب تیم پرسپولیس:

الکساندر لوبانوف، محمد انصاری، لوکا ماریچ، مایکل اومانیا، رامین رضائیان، محسن مسلمان( از دقیقه ۹۰ علیرضا نورمحمدی)، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده( از دقیقه ۸۳ احمد نورالهی)، امید عالیشاه، علی علیپور( از دقیقه ۸۹ بنگستون) و مهدی طارمی

سرمربى: برانکو ایوانکوویچ


قلعه نویی آبی‌ها را از قهرمانی دور کرد

در ادامه رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور و از هفته بیست و نهم این رقابت‌ها ۸ دیدار همزمان از ساعت ۱۸ امروز آغاز شد که در یکی از حساس‌ترین آنها تیم‌های استقلال و تراکتورسازی به میزبان آبی‌پوشان تهرانی در حضور حدود ۸۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار ۳ بر ۲ به سود تراکتورسازی به پایان رسید.

در دقیقه ۱۴ این دیدار حاج‌محمدی برای استقلال گل اول را به ثمر رساند. سزار در دقیقه ۲۱ برای تراکتورسازی گلزنی کرد و رفیعی نیز در دقیقه ۴۲ گل دوم تیم تبریزی را به ثمر رساند.

در نیمه دوم همچنین شهباززاده در دقیقه ۴۸ گل دوم استقلال را به ثمر رساند. در دقیقه ۷۹ نانگ گل سوم تراکتورسازی به ثمر رساند.

در دقیقه ۶ استقلال روی کاشته خسرو حیدری توسط پروپیچ صاحب یک فرصت مناسب شد که ضربه سر مهاجم استقلال دفع شده و در یک رفت و برگشت راهی کرنر شد.

دردقیقه ۱۳ سانتر خسرو حیدری از جناح راست استقلال را بازیکنان تراکتورسازی راهی کرنر کردند.

در دقیقه ۱۴ حملات استقلال سرانجام جواب داد و آبی‌پوشان روی سانتر خسرو حیدری با شوت امین حاج‌محمدی به گل اول مسابقه دست پیدا کردند.

در دقیقه ۱۹ بختیار رحمانی در موقعیتی مناسب و از روی ضربه کاشته این فرصت را داشت تا بازی را به تساوی بکشاند که شوت فنی این بازیکن را رحمتی مهار کرد.

در دقیقه ۲۱ و با اشتباه مسلم رحمتی در دفع توپ و برخورد وی با بازیکن خودی، در چند رفت و برگشت در نهایت توپ مقابل پاهای آگوستو سزار مهاجم تراکتورسازی قرار گرفت تا این بازکن راحت‌ترین کار را برای زدن گل مساوی داشته باشد.

در دقیقه ۲۶ سزار یک بار دیگر صاحب موقعیت شد اما ترجیح داد خود را به امید گرفتن ضربه پنالتی در محوطه ۱۸ قدم استقلال به زمین بزند که البته داور ادامه بازی داده و از دادن کارت زرد به مهاجم تراکتورسازی نیز امتناع کرد.

در دقیقه ۳۲ حاتمی روی یک ضدحمله از جناح چپ استقلال فرار کرد که در نهایت ضربه آرام این بازیکن در دستان رحمتی آرام گرفت.

در دقیقه ۳۲ یک بار دیگر روی سانتر حیدری صاحب فرصت ایده‌‌الی شدند که پروپیچ نیز این فرصت را از دست داد.

در دقیقه ۳۹ این بار خسرو حیدری از جناح چپ تراکتور نفوذ کرد که سانتر خسرو را بازیکنان حریف یک بار دیگر راهی کرنر کردند. استقلالی‌ها در نهایت نتوانستند از این ضربه کرنر استفاده کنند و این فرصت از دست رفت.

در دقیقه ۴۲ تراکتورسازی گل دوم را روی حرکت استثنایی سروش رفیعی به ثمر رساند. رفیعی پس از دریافت توپ از همبازی خود و با دریبل دو بازیکن استقلال، با یک ضربه فنی گل دوم تراکتور را نیز به ثمر رساند.

نیمه دوم این دیدار با ۳ دقیقه تأخیر نسبت به نیمه دوم سایر دیدارهای دیگر از جمله دیدار گسترش و پرسپولیس آغاز شد.

در دقیقه ۴۸ استقلال گل دوم خود را به ثمر رساند تا بازی به تساوی کشیده شود. در این صحنه سانتر دقیق حیدری را شهباززاده با ضربه‌ای زیبا وارد دروازه اخباری کرد تا هواداران استقلال غرق در شادی شوند.

در دقیقه ۵۵ تراکتورسازی اولین فرصت خود را به دست آورد که شوت بختیار رحمانی روی تور دروازه استقلال فرود آمد.

در دقیقه ۵۸ نانگ تازه وارد با کنترلی دقیق و شوتی محکم دروازه استقلال را تهدید کرد که با خوش‌شانسی استقلالی‌ها این توپ به اوت رفت.

در دقیقه ۶۵ نفوذ خسرو حیدری یک ضربه کرنر دیگر را برای استقلال در پی داشت که این فرصت با هوشیاری اخباری و دفع توپ توسط وی برای استقلالی‌ها از دست رفت.

در دقیقه ۶۸ نفوذ بختیار رحمانی با شوت ضعیف این بازیکن همراه شد.

در دقیقه ۷۱ تراکتورسازی توسط رفیعی به یک موقعیت دیگر دست پیدا کرد که شوت محکم رفیعی را رحمتی مهار کرد.

در دقیقه ۷۹ روی اشتباه حاج‌محمدی، نانگ با دروازه استقلال تک به تک شد و تیر خلاص را به قلب استقلال شلیک کرد تا کار ۳ بر ۲ به سود تراکتور شود.

در دقیقه ۸۹ شوت شهباززاده را اخباری به کرنر فرستاد.

با این نتیجه استقلال با ۵۱ امتیاز به رده سوم صعود کرد و تراکتورسازی نیز با ۴۸ امتیاز به رده چهارم رسید. امیدهای قهرمانی استقلال نیز کمرنگ شد.

حسین زرگر داور این دیدار به سیدمهدی رحمتی از استقلال و فرزاد حاتمی و سروش رفیعی از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد. همچنین سروش رفیعی به دلیل کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. این اخراج در دقایق پایانی رخ داد.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی،میلاد فخرالدینی، حنیف عمران زاده، امین حاج محمدی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، امید ابراهیمی، جابر انصاری (۶۱- میلاد شعبانلو)، خسرو حیدری، سجاد شهباززاده و پرو پیچ (۴۶- محسن کریمی).

ترکیب تراکتورسازی:

محمدرضا اخباری، محمد ایران پوریان، شجاع خلیل‌زاده، خالد شفیعی، سینا عشوری، سروش رفیعی، بختیار رحمانی (۹۰- علی حمودی)، آگوستو سزار دوسانتوس (۴۶- نانگ)،‌ سعید آقایی، مهدی کیانی و فرزاد حاتمی.


استقلال خوزستان صدرنشین شد/شاگردان ویسی یک قدم تا قهرمانی

هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال امروز از ساعت ۱۸ به صورت همزمان آغاز شد که نتایج ۶ بازی  به شرح زیر است:

پدیده  صفر- استقلال خوزستان یک

گل: حسن بیت سعید در دقیقه ۳۰

نفت تهران ۲ – فولاد یک

گل‌ها: سعید لطفی در دقیقه ۴۴ و علیرضا عزتی ۸۷ برای نفت و حسین ابراهیمی دقیقه ۸۶ برای فولاد

استقلال اهواز یک – سایپا ۲

گل‌ها:عادل کلاه کج دقیقه ۷۰ برای استقلال و حامد شیری و غلامرضا رضایی دقایق ۸۱ و ۸۳ برای سایپا

ملوان یک – صبای قم یک

گل: سعید یوسف زاده در دقیقه ۲۱ برای ملوان و فرید بهزاد کریمی دقیقه ۸۵ برای صبا

راه‌آهن یک – سپاهان صفر

گل: مهرداد محمدی دقیقه ۵۵

ذوب آهن ۳ – سیاه جامگان یک

گل‌ها: حسین زامهران دقیقه ۴۰ برای سیاه جامگان و علی حمام دقیقه ۵۷ و مهدی رجب زاده ۷۲( پنالتی) و ۷۹ برای ذوب‌آهن

با نتایج به دست آمده استقلال خوزستان صدرنشین شد.

حسین رادمرد
411 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *