پروشنکو: کی‌یف حاضر است در هر مکانی با استقلال طلبان مذاکره کند

139303041031426842835163

دفتر رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که کی‌یف آماده است تا به مذاکرات و مشورت‌های خود با استقلال طلبان شرق اوکراین در هر مکان قابل قبولی ادامه دهد.

به گزارش گروه بین الملل واکنش به نقل از ریانووستی، والری چالی معاون دفتر پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین تاکید کرد: مقام های دولت کی یف حاضر هستند تا به مذاکرات و مشاوره های خود با گروه تماس در هر مکان قابل قبول و پذیرشی ادامه دهد تا به راهکار مسالمت آمیزی برای حل و فصل بحران اوکراین دست یابد.

بر اساس این گزارش نمایندگان مناطق دونتسک و لوهانسک تاکنون دو بار با مقام های دولت اوکراین در قالب گروه تماس دیدار و گفتگو کرده اند. نمایندگانی از روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز در این مذاکرات حضور داشته اند.

وزارت خارجه روسیه پیش از این خواستار نشست فوری گروه تماس شده و آمادگی خود را برای ادامه روند مذاکرات در اوکراین اعلام کرده است. پس از تاکید پروشنکو مبنی بر عدم تمدید مهلت آتش بس، درگیری های شدید در مناطق شرقی این کشور بار دیگر از سر گرفته شده است.

کی‌یف و قدرت‌های غربی روسیه را به دست داشتن در تنش های داخلی اوکراین متهم کرده اند ولی مسکو بارها ضمن رد این اتهامات اعلام کرده است که غرب به بهانه بحران اوکراین قصد دارد حضور و نفوذ خود را در شرق اروپا گسترش دهد.