پرونده کلاهبرداری دونالد ترامپ در دادگاه

ترامپ
شکایت دانشجویان سابق دانشگاه ترامپ علیه او در یک دادگاه فدرال رسیدگی خواهد شد.

پرتال خبری واکنش:قاضی گونزالو کوریل پیشنهاد وکلای ترامپ برای لغو رسیدگی به این شکایت را رد کرد. او در یک تصمیم کتبی اعلام کرد جفا در حق دانشجویان سابق این دانشگاه این سوال را ایجاد می کند در عملکرد دانشگاه که به فریب دانشجویان منجر شده، آیا ترامپ مشارکتی داشته یا خیر.

شکایت در سن دیه گو به ثبت رسیده و و دانشجویان سابق دانشگاه ترامپ می گویند ۳۵ هزار دلار شهریه از آنها برای یادگیری استراتژی‌های سرمایه‌گذاری ترامپ گرفته شده اما در حقیقت آنها گمراه شده اند و فریب خورده اند. شاکیان ترامپ، او را متهم کرده اند که در دوران تحصیل شان در دانشگاه مجازی ترامپ از آنان کلاهبرداری کرد.دونالد ترامپ که در حال حاضر نامزد جمهوریخواهان برای انتخابات آبان ماه ریاست جمهوری آمریکا است، بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ دانشگاهی به نام خود راه اندازی کرد که در آن یک برنامه آموزش مشاور املاک ارایه می داد.تاکنون دانشگاه ترامپ موضوع دو شکایت در دادگاههای فدرال آمریکا قرار گرفته است. یک شکایت سوم هم در نیویورک مطرح شده که قاضی رسیدگی آن را به بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری موکول کرده است.

نظر گونزالو کوریل برای برگزاری دادگاه علیه ترامپ در حالی صادر شده که دو ماه پیش این قاضی فدرال آمریکا به علت مکزیکی تبار بودن با حملات لفظی ترامپ مواجه شد.در ابتدای خردادماه زمانی که ترامپ در ایالت کالیفرنیا برای انتخابات مقدماتی این ایالت سخنرانی هایی داشت، یک چهارم سخنرانی یک ساعته خود در سن دیه گو را به انتقاد از کوریل اختصاص داد. ترامپ گفت: او از من کینه به دل دارد و متنفر است.ترامپ این قاضی را به دلیل داشتن تبار مکزیکی به غرض‌ورزی در رسیدگی به شکایت علیه دانشگاه او متهم کرد.

انتقاد شدید اوباما از جمهوری خواهان

در همین حال باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفته است که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان شایستگی به عهده گرفتن پست ریاست جمهوری را ندارد و این سوال را مطرح کرد که چرا جمهوری خواهان همچنان از نامزدی او حمایت می کند.
اوباما گفت:‌ “باید نقطه ای باشد که بگویید:‌ ‘دیگر بس است’.”
ترامپ در روزهای اخیر به خاطر حمله به پدر و مادر همایون خان، سرباز مسلمانی که در جنگ عراق کشته شد، مورد انتقاد قرار گرفته است. پدر این سرباز در همایش ملی حزب دمکرات از مواضع دونالد ترامپ در مورد مسلمانان انتقاد کرده بود.اوباما گفت او در گذشته با روسای جمهوری و نامزدهای حزب جمهوری خواه اختلافاتی پیرامون سیاست های کشور داشته است اما افزود که هرگز فکر نمی کرده که یک نامزد جمهوری خواه توان انجام وظیفه به عنوان رئيس جمهور را نداشته باشد.
اوباما روز سه شنبه گفت:‌ “نامزد جمهوری خواهان شایستگی خدمت به عنوان رئیس جمهور را ندارد و دایم این نکته را ثابت می کند. اینکه او به خانواده یک سرباز جان باخته در جنگ حمله می کند که چنین فداکاری فوق العاده ای کرده اند… به این معنی است که او اصلا آماده انجام وظیفه در این پست نیست.”ترامپ سه شنبه بعد از ظهر با انتشار بیانیه ای از “رهبری شکست خورده رئیس جمهور اوباما” انتقاد کرد اما مستقیما به انتقاد امروز او پاسخ نداد.

ترامپ گفت:‌ “کشور ما در خارج سرافکنده شده و توانایی مقابله با اسلام گرایی رادیکال که به خاک ما رسیده را ندارد.”اوباما رهبران حزب جمهوری خواه که مکررا با اظهارات و سیاست های ترامپ در مورد زنان، مهاجران بدون مجوز و مسلمانان برخورد کرده اند را زیر سوال برد.
او گفت:‌ “اینکه چنین شخصی مشعل‌دار شماست در مورد حزب شما چه می گوید؟ این وضعیتی نیست که گهگاهی یک گاف بر زبان رانده شده باشد، این یک حادثه روزانه و هفتگی است که مجبور می شوند از بیانیه های او فاصله بگیرند.”رهبران حزب جمهوری خواه مانند پل رایان رئيس مجلس نمایندگان کنگره و میچ مکانل رهبر اکثریت سنا از ترامپ انتقاد کرده اند اما این میلیاردر نیویورکی همچنان از حمایت حزب برخوردار است.روز سه شنبه ریچارد هانا، نماینده جمهوری خواه اهل نیویورک، اولین عضو این حزب در کنگره شد که علنا گفت به هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها رای خواهد داد. هانا گفت که اظهارات دونالد ترامپ درباره خانواده همایون خان برای او تعیین کننده بود.خضر خان پدر این سرباز در همایش دمکرات ها در انتقاد از دونالد ترامپ گفت که اگر تصمیم با نامزد جمهوری خواهان بود پسرش هرگز در آمریکا نمی بود.غزاله خان، مادر همایون خان، حین آن سخنرانی کنار شوهرش ایستاده بود اما پشت تریبون نرفت. ترامپ بعدا به تمسخر گفت که شاید او به عنوان یک زن مسلمان اجازه نداشته حرف بزند.