کافه گردش
اخبار
۱۷ آذر ۱۳۹۴, ۱:۴۶ ب.ظ

پورمحمدی: گواهی سوءپیشینه از مجوزهای کسب و کار حذف شد

پرتال خبری واکنش: مصطفی پورمحمدی صبح امروز در چهارمین اجلاس اتاق اصناف ایران در تهران به این نکته اشاره کرد که جامعه پیشرفته جامعه‌ای است که طبقه متوسطش بزرگ باشد و امروز یکی از دلایلی که کشور ما رو به پیشرفت است، همین مسئله است. پورمحمدی: گواهی سوءپیشینه از مجوزهای کسب و کار حذف شد

وی به نقش بازاریان در تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نقش بازار همواره تعیین‌کننده بوده و نقش مؤثری در ثبات سیاسی ایران داشته است.

به گفته پورمحمدی، با توجه به شرایط به وجود آمده در کشورهای همسایه به ویژه روسیه و کشورهای CIS ظرفیت صادرات به ۲۰۰ میلیون جمعیت برای کشور ما ایجاد شده است.

وی افزود: باید تولیدات خود را استانداردسازی کرده، شناسنامه دار کنیم و نرخ آن را هم متعادل کنیم، چرا که ما خود را برای صادرات محصولات تولیدی عام آماده نکرده‌ایم، در حالی که این کشورها خواستار کالاهای کوچک، محصولات و لوازم خانگی هستند که اصناف می‌توانند نقش قابل توجهی را در این زمینه ایفا کنند.

پورمحمدی همچنین به پرونده‌های تعزیرات اشاره کرد و گفت: در حوزه تعزیرات، بنای پیش گیری داریم و در سال ۹۳ پرونده‌های تعزیرات ۳۰ درصد نسبت به سال ۹۲ کاهش یافته است که در سال ۹۴ نیز این روند طی می‌شود و بنای ما در مرحله اول تذکر و سپس برخورد است.

وی به حذف موانع برای کسب و کارهای شناسنامه‌دار از سوی وزارت دادگستری اشاره کرد و گفت: زمانی برگه سوءپیشینه پیش‌شرط شروع یک کسب و کار بود، اما با تصمیم دولت، گواهی صدور سوءپیشینه از پیش‌شرط‌های مجوز اولیه کسب و کار حذف خواهد شد و برخی تأیید و تحقیق‌ها را به سایر ارگان‌ها می‌سپاریم.

وی بر این نکته هم نأکیدکرد که بازار باید بازار اسلامی بوده که در آن ثبات و سلامت مشاهده شود و امیدواریم پس از تحریم، گشایش جدی در حوزه کسب و کار ایجاد شود.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
673 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *