پیام اوباما به مناسبت ماه مبارک رمضان

رئیس جمهور آمریکا به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان پیامی خطاب به مسلمانان صادر کرد.

پرتال خبری واکنش: به نقل از پایگاه اینترنتی صدای آمریکا، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در پیام خود خطاب به مسلمانان آمریکایی که ماه رمضان را روزه می‌گیرند وعده داد که از آنها در مقابل افرادی مثل دونالد ترامپ که آزادی‌های مذهبی آنها را تهدید می‌کنند، محافظت خواهد کرد.

اوباما در این بیانیه که از سوی کاخ سفید انتشار پیدا کرده گفت: در حالی که مسلمانان آمریکا ماه مقدس رمضان را روزه می‌گیرند من معتقد هستم که ما یک خانواده آمریکایی هستیم. من کاملا در کنار مسلمانان آمریکا بوده و صداهایی که به دنبال ایجاد شکاف در میان ما و یا محدود کردن آزادی‌های مذهبی و حقوق شهروندی ما هستند، رد می‌کنیم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از آمریکایی‌ها خواست تا میلیون‌ها نفر از کسانی که به دلیل جنگ و آوارگی در جهان جانشان به خطر افتاده را به خاطر داشته باشند.

او در این بیانیه رسمی خود گفت: آمریکا به استقبال از مهاجران و آوارگان به رغم صداهایی که می‌خواهند در میان ما اختلاف بیاندازند ادامه خواهد داد.

اوباما با وجود آنکه در این پیام خود مستقیما از دونالد ترامپ نام نبرد اما به وضوح علیه موضع‌گیری‌های این کاندیدای ریاست جمهوری پیشروی جمهوری خواهان سخن گفت.

او در ادامه پیام خود گفت: من کاملا متعهد به حراست از حقوق مدنی همه آمریکایی‌ها صرف نظر از مذهب یا ظاهرشان هستم. من انسانیت مشترک را محترم شمرده و به دنبال وقف خود در راه صلح و عدالت برای همه هستم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که قصد دارد در ماه رمضان میزبان مسلمانان در کاخ سفید باشد.