پیروزی رئال مادرید و منچستر و توقف یوونتوس برابر حریفانشان

پرتال خبری واکنش:دور چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ، امشب در چهار گروه A_B_C_D به پایان رسید.

در گروه A و در مهمترین مسابقه این گروه دو تیم مدعی و هفت امتیازی رئال مادرید و پاریس سن ژرمن در ورزشگاه سانتیاگو برنابیو به مصاف هم رفتند که شاگردان بنیتز موفق شدند با تک گل ناچو شاگردان بلان را شکست دهند و با ۱۰ امتیاز به تنهایی در صدرجدول گروه قرار بگیرند .

در دیگر دیدار این گروه تیم سه امتیازی مالمو سوید مهمان تیم قعر نشین و بدون امتیاز شاختاردونتسک اوکراین بود که شاختار موفق شد با چهار گل مهمان خود را در هم بکوبد. شاختار با این برد سه امتیازی شد و با مالمو هم امتیاز شد. گلهای شاختار را هلادکی ، سرنا ( پنالتی)، ادواردو و تیژرا به ثمر رساندند. آرناسون از تیم مالمو در دقیقه ۸۹ اخراج شد.

در گروه B، شاگردان فن خال در تیم منچستر یونایتد در ورزشگاه اولدترافورد میزبان تیم زسکا مسکو روسیه بودند و در پایان با تک گل رونی حریفشان را یک بر صفر شکست دادند و به صدر جدول رسیدند.

دیگر دیدار این گروه را تیم انتهای جدولی آیندهوون و تیم صدر جدولی ولفسبورگ به میزبانی آیندهوون انجام دادند و تیم میزبان با دو گل میهمان خود را بدرقه کرد.
گلهای این تیم را لوکادیا و دی یانگ به ثمر رساندند. آیندهوون و وولفسبورگ هر دو با شش امتیاز پشت سر منچستر هفت امتیازی قرار گرفتند.

در گروه C، ابتدا دو تیم آستانه قزاقستان و اتلتیکو مادرید مقابل یکدیگر قرار گرفتند. این دیدار به علت هوای سرد قزاقستان زودتر از سایر دیدارهای امشب و از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شد که تیم آستانه در پایان موفق شد از مهمان قدرتمند خود یک امتیاز بگیرد و بازی با تساوی بدون گل به اتمام رسید. آستانه با این تساوی دو امتیازی شد و همچنان در قعر جدول گروه قرار دارد و اتلتیکو هم هفت امتیازی شد.

همچنین دیدار دو تیم بنفیکا و گالاتاسرای در این گروه با نتیجه دو بر یک به سود بنفیکا خاتمه یافت. گلهای بنفیکا را جوناس و لوییزایو زدند و تک گل گالاتاسرای را هم لوکاس پودولسکی به ثمر رساند. بنفیکا با این برد ۹ امتیازی شد و جای اتلتیکو را در صدر جدول گرفت. بنفیکا از دقیقه ۸۵ با اخراج گایتان ، ده نفره به بازی ادامه داد.

در گروه D نیز تیم صدرنشین یوونتوس ، مهمان مونشن گلادباخ آلمان بود. تورینی ها در دقیقه ۱۸ با گل جانسون از حریف آلمانی عقب افتادند اما در دقیقه ۴۴ لخت اشتاینر که بعد از مدتها به ترکیب یوونتوس باز گشته بود کار را به تساوی کشاند و بازی با همین تساوی به پایان رسید. یووه در دقیقه ۵۳ با اخراج هرنانس ، ده نفره شد.

همچنین سویا و منچستر سیتی در دیگر دیدار این گروه در اسپانیا به مصاف هم رفتند که سیتی موفق شد با گلهای استرلینگ ، فرناندینیو و بونی حریفش را با نتیجه سه بر یک شکست دهد. تک گل سویا را هم مولیناس وارد دروازه سیتی کرد. هر چهار گل این دیدار در نیمه اول زده شد. منچستر سیتی با این برد ۹ امتیازی شد و جای یوونتوس ۸ امتیازی را در صدر جدول گرفت.
سویا و مونش گلادباخ هم با سه و دو امتیاز در رتبه های بعدی قرار گرفتند.