کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۹ اسفند ۱۳۹۴, ۹:۵۲ ق.ظ

پیروزی هیلاری کلینتون در ایالت کارولینای جنوبی

پرتال خبری واکنش:هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه به یک پیروزی بزرگ بر برنی ساندرز در انتخابات درون حزبی در ایالت کارولینای جنوبی دست یافت.این پیروزی موقعیت کلینتون را به عنوان نامزد پیشتاز حزبش در انتخابات ریاست جمهوری و برگزیده شدن به عنوان نخستین رئیس جمهوری زن امریکا تحکیم بخشید.اکنون وی باید خود را برای رقابت در یازده ایالت امریکا در سه شنبه پیش رو آماده کند که ‘ سوپر سه شنبه ‘ خوانده می شود.

شبکه های تلویزیونی به محض پایان رای گیری از پیروزی بزرگ وی خبر دادند. ارزیابی های اولیه حکایت از آن دارد که هیلاری در بسیاری از مناطق با یک اختلاف دو رقمی به پیروزی رسیده است.
وزیر امورخارجه پیشین امریکا جایگاه خود را در بین رای دهندگان سیاهپوست در کارولینای جنوبی یک حوزه انتخابیه تعیین کننده برای دمکرات ها تقویت کرده است.این نتیجه سومین پیروزی کلینتون در چهار رقابت اولیه دمکراتها را رقم زد و این سوال را مطرح کرده است که آیا ساندرز سناتور سوسیال دمکرات ایالت ورمون قادر به گسترش دامنه حمایت از خود در خارج از پایگاهش در بین لیبرال های سفید پوست خواهد بود یا نه .کلینتون در پیامی خطاب به هوادارانش که وی را تشویق می کردند، گفت :’ در کنار هم بودن باعث رفع هرنوع موانع از سرراه خواهد شد. ‘ساندرز در همان اوایل شب شکست خود را پذیرفت.

پیروزی هیلاری کلینتون در ایالت کارولینای جنوبی

سارا ابراهیمی
270 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *