پیشتازی کلینتون و ترامپ در سه‌ شنبه بزرگ

پرتال خبری واکنش:نتایج اولیه انتخابات درون حزبی در ایالت های آمریکا از پیشتازی «هیلاری کلینتون» و «دونالد ترامپ» نسبت به دیگر رقبای آنها حکایت دارد.طبق گزارش های منتشر شده از نتایج اولیه این انتخابات هیلاری کلینتون از حزب دموکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه پیشتاز این انتخابات بوده اند. این در حالی است که نتیجه این انتخابات تقریبا تکلیف نامزدهای نهایی دو حزب بزرگ آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری را مشخص می کند.انتخابات سراسری درون حزبی دموکرات ها در ایالت های آرکانزاس، آلاباما، کلورادو، جورجیا، ماساچوست، مینه سوتا، اوکلاهاما، تنسی، تگزاس، ویرجینیا و ورمونت برگزار شد. جمهوری خواهان نیز علاوه بر این ایالت ها در دو منطقه آلاسکا و یومینگ انتخابات برگزار کردند.

نتایج این انتخابات اگر چه به طور قطعی نامزد این احزاب را برای ریاست جمهوری مشخص نمی کند اما پیروز این انتخابات می تواند با اطمینان بیشتری در ایالت های باقیمانده رای جمع کند.
تا پیش از این چهار انتخابات مقدماتی و درون حزبی در ایالت های آیووا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی برگزار شده است که در انتخابات آیووا، نوادا و کارولینای جنوبی هیلاری کلینتون پیروز شده و در ایالت های نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی نیز دونالد ترامپ از دیگر نامزدهای جمهوریخواهان پیشی گرفته است.

پیشتازی کلینتون و ترامپ در سه‌ شنبه بزرگ