پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی به مردم

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از عصر امروز موج جدید سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می شود.
پرتال خبری واکنش: احد وظیفه درباره وضعیت هوای کشور اظهار داشت: براساس پیش بینی‌های صورت گرفته امروز با ورود سامانه بارشی از شمال غرب ناپایداری به صورت رگبار و رعد و برق در این منطقه آغاز می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه به‌تدریج بارش پراکنده باران ارتفاعات البرز و برخی مناطق غرب کشور را در برمی‌گیرد، گفت: همچنین با فعالیت شاخه جنوبی این سامانه در ارتفاعات زاگرس جنوبی، برخی مناطق جنوب، شرق و جنوب شرقی شاهد بارش باران و وزش باد خواهند بود.
به گفته وظیفه، این سامانه روزهای دوشنبه و سه شنبه در نیمه شرقی کشور فعال است، گفت: آسمان پایتخت امروز نیمه ابری و در ساعات ابتدایی شب افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. دمای هوای تهران امروز در گرمترین ساعت به 24 درجه بالای صفر می رسد.

هوای تهران آلوده شد

شاخص کیفیت هوا صبح امروز نشان می داد که هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.
بشاخص ها نشان می دهند که صبح امروز کیفیت هوا نسبت به روز گذشته افت شدیدی داشته و میزان غلظت آلاینده های ذرات معلق کمتر از ده میکرون و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون افزایش پیدا کرده است.
بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران از میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن نسبت به روز گذشته درهمین ساعت کم شده ولی  میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه های پارک قائم و فرمانداری شهرری به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون در شرایط ناسالم قرار دارند .با اخبار سایت واکنش همراه باشید.