ژنرال قاسم،ستاره حملات میدانی به داعش

اzzzzzzzzzzzzzzzzz

 

لحیات نوشت ایران به صورت میدانی در عراق نفوذ کرد به گونه‌ای که قاسم سلیمانی، ستاره حملات میدانی به داعش شد.

باشگاه خبرنگاران:الحیات نوشت ایران به صورت میدانی در عراق نفوذ کرد به گونه‌ای که قاسم سلیمانی، ستاره حملات میدانی به داعش شد.

روزنامه الحیات چاپ لندن در مقاله ای به قلم “حازم الامین” نوشت: با گذشت بیش از یک ماه از حملات نیروهای ائتلاف، این نیروها نتوانستند نفوذ داعش را در سوریه متوقف کنند. این در حالیست که در عراق به موازات پیشروی نیروهای ارتش و پیشمرگه، نفوذ میدانی ایران افزایش یافت به گونه ای که ژنرال قاسم سلیمانی، ستاره حملات میدانی به داعش شد و در جبهه ها در کنار افسران عراقی عکس گرفت. به نظر می‌آید، ائتلاف بین المللی ماموریت خود را برعکس آنچه اعلام کرده است، انجام می‌دهد. ائتلاف آمد تا داعش را هدف قرار دهد اما حمله به داعش کاملا بی فایده بود.

الحیات افزود: آنچه مشخص است این است که ما در برابر یک شکست بین المللی سخت قرار داریم، این شکست فقط به بی ثمر بودن حملات در تحقق اهداف اعلام شده منحصر نمی‌شود بلکه شیوه های مختلف اداره بحران را در سوریه و عراق در بر می گیرد. موضع رئیس جمهور ترکیه نیز هنوز مشخص نیست. اینکه به نیروهای پیشمرگه اجازه داده شد برای مقابله با داعش وارد کوبانی شوند، تغییری محدود در موضع ترکیه به شمار می رود.

نویسنده با اشاره به نامه باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به آیت الله خامنه ای، رهبر معظم ایران، نوشته است: شواهد نشان می‌دهد که به سمت این سناریو پیش می‌رویم و فقط یک مسئله می‌تواند در برابر این سناریو مانع شود و آنهم عملکرد جمهوری خواهان در مجلس سنای آمریکاست، که تمایل دارند آمریکا، نقشی متفاوت در منطقه ایفا کند. آنها می‌خواهند نفوذ ایران متوقف و حملات نظامی میدانی بر ضد داعش متوقف شود. تکیه کردن به این گزینه شاید بیش از حد خوش بینانه باشد اما در سایه مجلس سنای جدید، نرمش اوباما و ایران در برابر یکدیگر، آسان نیست. نبرد آینده بین قاسم سلیمانی و ابوبکر بغدادی خواهد بود.