کافه گردش
اخبار
۶ دی ۱۳۹۵, ۱۱:۰۷ ق.ظ

کارشناس هواشناسی: آغاز بارش های شدید در ۱۹ استان

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا بارش باران با ورود موج جدیدی در ۱۹ استان آغاز می شود.

پرتال خبری واکنش: امیر حسین نقشینه اظهار داشت: به دلیل اینکه جریانات جوی جنوبی در کشور حاکم بود در ۲۴ ساعت گذشته بارش باران بیشتر از برف بود اما در برخی شهرها مانند آبعلی،طالقان، ماکو، ارومیه، خلخال، جلفا،تبریز و اسد آباد شاهد بارش برف بودیم.روز گذشته بیشترین بارش ها از قم و ایلام گزارش شد. تهران نیز ۱۳ میلیمتر بارش باران داشت.

وی ادامه داد: این سامانه امروز در استان های خوزستان،چهارمحال، اصفهان، شمال یزد، سمنان، خراسان رضوی، شمالی و گلستان فعال خواهد بود. در پایتخت بارش های پراکنده رخ می دهد اما پدیده غالب  پایتخت مه گرفتگی است.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان  اینکه از فردا سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود، تاکید کرد:  با ورود سامانه بارشی جدید از روز سه شنبه برای استان های خوزستان،لرستان،اصفهان،شمال خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه،کردستان ،همدان،مرکزی،جنوب اردبیل، جنوب آذربایجان های شرقی و غربی،قزوین، البرز، مازندران، سمنان، تهران،قم و خراسان شمالی بارش های سنگین باران پیش بینی می شود.

نقشینه به عشایر کوچ رو در مورد احتمال گرفتار شدن در باران های شدید و روان آب ها هشدار داد و در مورد وضعیت هوای آخر هفته گفت: در پایان هفته جوی آرام برای کشور پیش بینی می شود.

رهـــــــــــــا مسعودی
352 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *