کافه گردش
اخبار
۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۸ ب.ظ

کارشناس هواشناسی: رگبار و رعد و برق در راه است

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی در سه روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استانهای واقع در دامنه های البرز و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس رگبار و رعدوبرق پیش رو خواهیم داشت.
پرتال خبری واکنش: در روز شنبه شمال شرق کشور نیز متاثر از توده هوای سردی که روز گذشته در سواحل شمالی و بخشهایی از شمال غرب فعال بود، با رگبار باران، رعدوبرق ،وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما همراه خواهد بود.
 همچنین با عبور متناوب امواج تراز میانی از روی کشور، در سه روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استانهای واقع در دامنه های البرز و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس ، رشد ابر، وزش باد شدید موقت و رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود.
لازم به ذکر است در روز شنبه در برخی ساعات در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گردوخاک رخ خواهد داد.
بیشینه و کمینه تهران به ترتیب ۲۷ و ۱۲ می باشد.
 ***وزش باد پدیده غالب و مشترک بین استانها
محمد اصغری کارشناس سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت هوای کشور گفت: از هفته ای گذشته با ورود موج جدیدی از توده هوایی به کشور کاهش دما را شاهد بودیم  و این کاهش دما همچنان پا برجا خواهد ماند.
وی افزود: در بسیاری از استان ها شاهد کاهش دما هستیم، به عنوان مثال دمای هوای تهران نسبت به روز گذشته ۴ درجه کاهش دمای و کرج ۸ درجه و قزوین ۴ درجه کاهش دما داشت است.
همچنین در سواحل دریای خزر و شمال غرب بارشها ادامه  خواهد داشت. این بارشها برای سایر استانها مانند آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران ، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان ، تهران  شاهد وقوع رگبار به شکل پراکنده خواهیم بود.
اصغری اظهار داشت: این بارشها نسبت به هفته گذشته قابل قیاس نیست، بلکه خیلی ضعیف و پراکنده خواهد بود. در استانهای قم، شمال استان مرکزی، استان قزوین،  البرز، زنجان، شمال اصفهان بارش به صورت پراکنده خواهیم داشت.  فردا نیز بارندگی ها ادامه خواهد داشت.
اصغری ادامه داد: علاوه بر بارش باران وزش باد را شاهد خواهیم بود و  وزرش باد پدیده مشرکت بین اغلب استانها از جمله  در استان تهران ، جنوب غرب ، جنوب شرق، خراسان جنوبی  و کرمان خواهد بود.
رهـــــــــــــا مسعودی
441 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *