کافه گردش
اخبار
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۹:۱۲ ق.ظ

کارشناس هواشناسی: سامانه بارشی از امروز پرقدرت می‌شود

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور، از تقویت این سامانه طی روزهای دوشنبه تا پنجشنبه ۲۳ تا ۲۶ فروردین خبر داد.
پرتال خبری واکنش: احد وظیفه گفت، بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها و داده های هواشناسی، امروز مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور، افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.
وی اظهارکرد: از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی فعالی از شمال غرب و غرب به کشور، برای استان های واقع در این مناطق و بتدریج دامنه های جنوبی البرز، افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روزهای دوشنبه تا پنجشنبه ۲۳ تا ۲۶ فروردین، این سامانه تقویت شده و فعالیت آن در نیمه غربی و پاره ای نقاط شرق و شمال شرق کشور خواهد بود، افزود: همچنین در روزهای یاد شده بارش تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.
به گفته وظیفه، شدت این بارش‌ها، روز دوشنبه ۲۳ فروردین، در جنوب آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، دامنه های البرز در تهران، البرز و قزوین و روز سه شنبه ۳۴ فروردین، در جنوب کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، همدان و مرکزی خواهد بود.
وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهارکرد: آسمان تهران در روز دوشنبه، نیمه ابری تا ابری، همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد و در روز سه شنبه، ابری، همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد، با احتمال تگرگ با حداکثر و حداقل دمای ۱۸ و ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
300 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *