کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۲۹ ق.ظ

کاظم صدیقی: افراد آلوده به مال‌های حرام حق ورود به حاکمیت اسلامی ندارند

کاظم صدیقی: افراد آلوده به مال‌های حرام حق ورود به حاکمیت اسلامی ندارند

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: این دیدگاه که لازمه پیشرفت حقوق نجومی است دیدگاه لیبرالی است نه اسلامی

 پرتال خبری واکنش:خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: این دیدگاه که لازمه پیشرفت حقوق نجومی است دیدگاه لیبرالی است نه اسلامی؛ افراد آلوده به مال‌های حرام حق ورود به حاکمیت اسلامی ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران با حضور در نشست خط امام مسؤولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: اساس بعثت انبیا آشنا کردن مردم با خدا است. براساس آیات قران کریم حکومت وظیفه دارد مردم را هدایت کند.
وی افزود: حکومت اسلامی وظیفه دارد به مشکلات فقرا رسیدگی کند،مسئولی که لیبرالی رفتار کند و وزرای شرکت دار آن توجهی به نیازمندان نداشته باشند،اسلامی نیست.
صدیقی خاطر نشان ساخت: عدالت مخصوص نماز جماعت نیست بلکه فرماندار و وزیر و مسؤولان هم باید به دنبال عدالت باشند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:یکی از آقایان به من نامه نوشت که چرا از حقوق‌های نجومی انتقاد می‌کنید اگر این حقوق‌ها نباشد کشور پیش نمی‌رود.
وی افزود: این دیدگاه که لازمه پیشرفت حقوق نجومی است دیدگاه لیبرالی است نه اسلامی این‌ها نباید زیر پرچم اسلام اینگونه رفتار کنند و این حقوق‌ها را دریافت کنند. افراد آلوده به مال‌های حرام حق ورود به حاکمیت اسلامی ندارند.
صدیقی اظهار داشت: شما دانشجویان بسیجی باید در سنین جوانی رسالت و وظیفه خود را پیدا و انتخاب کنید، به فقرا و نیازمندان با وجود درآمد پایین تا جایی که در توان دارید کمک کنید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کرامات امام رضا(ع) اظهار داشت: آیت‌الله بهجت هر موقع به حرم می آمدند از پایین پای امام رضا وارد می‌شدند و موقع خروج بیست دقیقه کنار قبر مرحوم نخودکی حاضر می شد و بعد بر مزار شیخ حر عاملی حضور می‌یافتند.
امام جمعه موقت تهران خاطر نشان ساخت: آقای نخودکی به تأسی از آیه «هل اتی» سه روز روزه گرفت و هر شب افطاری خود را در راه خدا داد و روز سوم از ضعف حالت صرع به وی دست داد و به زمین افتاد و بعد از آن حقیقت انسان‌ها را می‌دید.
وی افزود: شیخ نخودکی دید که امام رضا(ع) به تمام انسان‌ها با هر گونه شکل حیوانی که بودند باز هم توجه داشتند.
صدیقی گفت: کسی که می‌گوید ما وظیفه نداریم مردم را بهشت ببریم اصلا اساس نهضت انبیا را قبول ندارد.
وی در پایان گفت: یکی از حکمت های سفر امام رضا(ع) به ایران رسیدگی به فقرا بود.
سارا ابراهیمی
299 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *