کافه گردش
اخبار
۱۹ فروردین ۱۳۹۵, ۱۰:۵۳ ق.ظ

کالاهای غیر استاندارد معرفی شدند

پرتال خبری واکنش: مسلم بیات مدیر کل استاندارد تهران با اشاره به اینکه در جریان طرح نظارتی ویژه نوروز بازرسان استاندارد در اسفند ماه سال ۹۴، مقادیر زیادی از کالاهای غیر استاندارد شناسایی و جمع آوری شده اظهار داشت: در جریان  ۴ هزار مورد بازرسی های کارشناسان استاندارد در اسفند ماه سال گذشته برخی از برندهای تجاری دستمال کاغذی همچون پرسا، پامچال، نانیز غیراستاندارد و از بازار جمع آوری شده است.
وی با اشاره به شناسایی برخی واحد های تولید مصالح ساختمانی غیر استاندارد افزود: برخی از واحدهای تولید مصالح ساختمانی همچون بلوک سقفی پلاستوفوم  با نام‌های تجارتی پلاستو فوم مهر و ایرانا فوم ، به علت مغایرت اوزان با استاندارد، در ملارد توقیف شدند.

همچنین فرآورده‌های نیک فوم قائم ،رکسانا فوم و یگانه فوم ، به علت نداشتن مجوز استاندارد در جریان بازرسی های کارشناسان در اسفند ماه ۹۴، توقیف شده اند.

بیات با اشاره بر توقیف شیشه دوجداره از سوی بازرسین گفت: برخی شیشه های دوجداره با نام تجارتی جم در شهرک صنعتی شمس آبادجمع اوری و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی با اشاره به ابطال برخی پروانه ها در اواخر سال گذشته اظهار داشت: سنگدانه‌های ریز و درشت مورد مصرف در بتن آماده با نام تجارتی ماکادام شرق ،سنگدانه‌های ریز و درشت مورد مصرف در بتن آماده با نام تجارتی مخلوط کوهی و سنگ لاشه زردستان بومهن، بلوک‌های سقفی ساخته شده از دانه‌های پلی استایرن منبسط شونده با نام تجارتی منوچهر رضایی ، بلوک‌های سقفی ساخته شده از دانه‌های پلی استایرنبلوک‌های سقفی ساخته شده از دانه‌های پلی استایرن منبسط شونده با نام تجارتی عباس تقی پور ، بلوک‌های سقفی ساخته شده از دانه‌های پلی استایرن منبسط شونده با نام تجارتی محمد پورشامی کنده ، شیشه ایمنی خودرو ، شیشه نشکن  ، سنگدانه‌های ریز و درشت مورد مصرف در بتن آماده با نام تجارتی شن دژ ، بتن آماده با رده با نام تجارتی عبدالجواد نبوی، بتن آماده با نام تجارتی بهزاد احمدی، به علت بی کیفیتی،بی اعتباری پروانه و تعطیلی برخی واحدها غیر استاندارد شناخته شدند.
به گفته وی برخی اقلام دیگر اعم از شیرآلات بهداشتی و مواد غذایی غیر استاندارد شناخته شدند که به زودی اطلاع رسانی خواهند شد.
رهـــــــــــــا مسعودی
396 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *