کافه گردش
اخبار
۱۰ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۵ ب.ظ

کاهش تولید خودرو در ایران

پرتال خبری واکنش:در ادامه روند افت تولید خودرو در کشور تولید انواع خودرو در آبان ماه امسال نیز با کاهش همراه بوده است.

براساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، آبان ماه امسال تولید انواع خودرو در کشور با کاهش ۴۲٫۳ درصدی از ۹۶ هزار و ۲۲۳ دستگاه در آبان ۱۳۹۳ به ۵۵ هزار و ۴۹۳ دستگاه کاهش یافت.

در این مدت تولید انواع سواری با کاهش ۳۷٫۶ درصدی از ۸۱ هزار و ۴۳۰ دستگاه در آبان ۱۳۹۳ به ۵۰ هزار و ۸۰۸ دستگاه کاهش یافته است.

آبان ماه امسال تولید انواع وانت با کاهش ۶۹٫۲ درصدی از ۱۲ هزار و ۷۹۸ دستگاه در آبان ۱۳۹۳ به ۳۹۳۹ دستگاه کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس با رشد ۲۲۳٫۵ درصدی از ۱۷ دستگاه در آبان ۱۳۹۳ به ۵۵ دستگاه افزایش یافته است.

آبان ماه امسال تولید انواع اتوبوس با رشد ۴۲۱٫۴ درصدی از ۱۴ دستگاه در آبان ۱۳۹۳ به ۷۳ دستگاه افزایش یافته است.

در این مدت تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده با کاهش ۶۸٫۵ درصدی از ۱۹۶۴ دستگاه در آبان ۱۳۹۳ به ۶۱۸ دستگاه کاهش یافته است.

هشت ماهه نخست امسال نیز تولید انواع خودرو در کشور با کاهش ۱۶٫۲ درصدی از ۷۲۰ هزار و ۷۳۶ دستگاه در هشت ماهه نخست سال گذشته به ۶۰۴ هزار و ۳۵ دستگاه کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع سواری با کاهش ۹٫۴ درصدی از ۶۱۱ هزار و ۷۴۵ دستگاه در هشت ماهه نخست سال گذشته به ۵۵۴ هزار و ۹۴ دستگاه کاهش یافته است.

هشت ماهه نخست امسال تولید انواع وانت با کاهش ۵۶٫۹ درصدی از ۹۷ هزار و ۹۶۳ دستگاه در هشت ماهه نخست سال گذشته به ۴۲ هزار و ۱۹۴ دستگاه کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس با رشد ۱۶۶٫۴ درصدی از ۱۴۰ دستگاه در هشت ماهه نخست سال گذشته به ۳۷۳ دستگاه افزایش یافته است.

هشت ماهه نخست امسال تولید انواع اتوبوس با کاهش ۵٫۵ درصدی از ۴۷۵ دستگاه در هشت ماهه نخست سال گذشته به ۴۴۹ دستگاه کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده با کاهش ۳۳٫۵ درصدی از ۱۰ هزار و ۴۱۳ دستگاه در هشت ماهه نخست سال گذشته به ۶۹۲۵ دستگاه کاهش یافته است.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
548 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *