کافه گردش
اخبار
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۱۸ ب.ظ

کاهش خرید و فروش خودرو بازار را کلافه کرده است!

بازار خودرو همچنان بی‌رمق به کار خود ادامه می‌دهد؛ به گونه ای که کاهش خرید و فروش، بازار را کلافه کرده است.
پرتال خبری واکنش: دو ماه از سال ۱۳۹۵ می‌گذرد و بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد.
این در حالی است که از ۳ سال قبل این وضعیت ادامه دارد و هر گونه تصمیم برای بهبود این بازار نیز تاکنون اثرگذار نبوده است. اگرچه برخی کارشناسان عنوان می‌کنند که امسال رکود نقش کم‌رنگی در بازار پیدا کرده و خودروسازان هم با توجه به فروش ماهانه خود رکود را نفی می‌کنند، ولی با این‌حال حقیقت این‌گونه است که تولید برخی خودروها متناسب با تقاضا، کاهش یافته است.
در حال حاضر بازار خودرو به دلیل افت خرید و فروش سردرگم مانده است و در این میان، برخی کارشناسان از به پایان رسیدن رکود بازار خودرو در نیمه دوم امسال خبر می‌دهند. البته کارشناسان عنوان می‌کنند که بالا بردن قیمت خودرو، آن هم در وضعیت رکودی، بدترین برنامه‌ای است که تولیدکنندگان خودرو دارند، چراکه این اقدام باعث سرکوب تقاضا در بازار می‌شود.
در این وضعیت، در حال حاضر پژو۲۰۶ تیپ۲ با دو ایربگ ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ صندوق‌دار ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، پژو۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پژوپارس سال بنزینی ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و پژوپارس سال بنزینی ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
همچنین سمند LX سال بنزینی با قیمت ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، دنا EF7 با قیمت ۴۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، پراید SE132 با قیمت ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، تندر۹۰ با قیمت ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و تیبا EX2 با قیمت ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
رهـــــــــــــا مسعودی
326 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *