کافه گردش
اخبار
۱۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶ ب.ظ

کاهش دما در برخی نقاط کشور

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امروز شاهد کاهش دما در اغلب شهرهای کشور بودیم، گفت: از ۳۱ استان ۱۰ مرکز دمای کمتر از ده درجه داشته اند که حداقل دما مربوط به همدان با پنج درجه بالای صفر بوده است.

پرتال خبری واکنش:  سرکرده با اشاره به عبور جریان کم دامنه و انتظار شرایط ناپایدار در نوار شمالی کشور، خاطرنشان کرد: برای فردا بعد از ظهر استان های آذربایجان شرقی،َ غربی، اردبیل، گیلان، گلستان، مازندران، دامنه های شمال البرز و شمال شرق کشور (خراسان شمالی و رضوی) باید منتظر رگبار و رعد و برق و بادهای شدید لحظه ای باشند.
کارشناس هواشناسی به ناپایدار بودن وضعیت هوا در ارتفاعات البرز اشاره کرد و گفت: رگبار و رعد و برق درارتفاعات البرز پیش بینی می شود.
سرکرده با بیان اینکه در شرق و جنوب شرق کشور (استان های سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی) بادهای ۱۲۰ روزه همچنان ادامه دارد افزود: تولید گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق انتظار می رود.
او گفت: وزش باد شدید در مرکز و غرب کشور نیز پیش بینی می شود که در این نواحی تولید گرد و غبار خواهد کرد.
سرکرده دمای هوای امروز تهران را ۲۳ درجه عنوان کرد و افزود: این دما در مقایسه با روز گذشته ۴ درجه کاهش یافته و امروز در گرمترین ساعات حداکثر دما به ۳۱ درجه بالای صفر خواهد رسید که نسبت به روز گذشته دو درجه خنک تر است.

رهـــــــــــــا مسعودی
269 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *