کاهش قیمت مرغ در بازار

کاهش قیمت مرغ در بازار

قیمت هر کیلوگرم مرغ امروز از ۸ هزار و ۵۰۰ تومان هفته‌های گذشته به ۷ هزار و ۳۰۰ تومان در خرده‌فروشی‌های سطح شهر و ۶ هزار و ۸۵۰ تومان در میادین میوه و تره‌بار کاهش یافت.

پرتال خبری واکنش: قیمت  هر کیلوگرم مرغ در میادین میوه و تره‌بار به 6 هزار و 850 تومان و در سطح شهر به 7 هزار و 300 تومان کاهش یافت.

نرخ این محصول در هفته های اخیر تا 8 هزار و 500 تومان در سطح خرده‌فروشی بالا رفته بود که بر این اساس نرخ این محصول بیش از هزار و 200 تومان کاهش‌یافته است.در خصوص دلایل افزایش قیمت مرغ می‌توان به بالا رفتن نرخ ذرت وارداتی که بیش از 50 درصد افزایش قیمت داشته است همچنین  تغییرات میزان جوجه و افزایش قیمت جوجه یک روزه اشاره کرد.

قیمت مرغ در ماهای گذشته و از اویل ماه مبارک رمضان به یک‌باره افزایش یافت و اکنون نیز نوسانات قیمتی را تجربه می‌کند.با توجه به کاهش جوجه ریزی‌ احتمال افزایش مجدد قیمت این محصول در شهریورماه وجود دارد.شرکت پشتیبانی امور دام برای کنترل قیمت این محصول عرضه گسترده مرغ منجمد در بورس کالای ایران از محل ذخایر استراتژیک را آغاز کرده است.رئیس اتحادیه مرغ گوشتی در گفتگویی که با خبرگزاری تسنیم داشت اعلام کرد که قیمت مرغ برای مصرف‌کننده بر اساس هزینه های تولید تا 7 هزار و 500 تومان تعیین‌شده است که  این رقم نیز به تأیید وزیر جهاد کشاورزی رسیده است.