کافه گردش
اخبار
۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱:۲۱ ب.ظ

کاهش نرخ سود بانکی برای رونق اقتصادی

پرتال خبری واکنش: علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی  در بیست و ششمین همایش سالیانه سیاست های پولی و ارزی در محل سالن اجلاس سران افزود: یکی از کارهای ارزشمندی که دولت یازدهم از ابتدای شروع فعالیت خود پیگیری کرد کاهش نرخ تورم از بیش از ۴٠ درصد در سال ۱۳٩٢ به ۱۱٫۲ در فروردین ماه امسال بود.
وی گفت: پیش بینی می شود نرخ تورم تابستان امسال تک رقمی شود.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه اقتصاد ایران با چالش نرخ رشد غیر تورمی مواجه است، افزود: با توجه به اینکه نزدیک به ٩٠ درصد تامین مالی از طریق نظام بانکی انجام می شود، بنابراین عملکرد دولت در این زمینه اهمیت زیادی دارد.
وی با یادآوری نامگذاری امسال به «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» گفت: مقاوم سازی و اصلاح نظام بانکی اهرمهای مهم توسعه اقتصادی هستند.
دیواندری با بیان اینکه بانک مرکزی در کنار سایر نهادها در اجرای اقتصاد مقاومتی و رشد غیر تورمی تلاش های زیادی کرده است، یادآورشد: کاهش نرخ تورم یکی از سیاست های کلان بانک مرکزی در سال گذشته بود.
وی همچنین به کاهش سود بانکی از اسفندماه سال گذشته اشاره کرد و افزود: این کاهش در جهت رونق اقتصادی و تحرک تولید انجام شد.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در ادامه با تاکید بر اینکه بانک مرکزی به مسائل نظام بانکی و مدیریت مطالبات غیرجاری توجه ویژه ای دارد، گفت: تمهیداتی برای ورود سرمایه گذاران خارجی و بازگشت وجوه مالی از خارج کشور شروع شده که تلاش بانک مرکزی برای حضور در عرصه های بین المللی است.
دیواندری تاکید کرد که عملکرد درست نظام بانکی کشور در این دوره تاریخی می تواند موجب پویایی و تسریع رشد اقتصادی و افزایش اشتغال شود.
رهـــــــــــــا مسعودی
313 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *