کافه گردش
اخبار
۲۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ

کشف گور دسته جمعی اعدامیان داعش

 

منابع خبری از کشف یک گور دسته جمعی متعلق به قربانیان جنایات وحشیانه گروه تکفیری داعش خبر دادند که تروریست‌های تکفیری داعش آن‌ها را قتل عام کرده بودند.

 دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که اجساد بیش از ۲۳۰ نفر در یک گور جمعی در حوالی شهر دیرالزور سوریه پیدا شده است.

این نهاد اعلام کرد که این اجساد متعلق به افراد یک قبیله است که با تروریست‌های داعش می‌جنگیده‌اند و توسط آن‌ها به قتل رسیده‌اند و اکثریت اجساد این گور جمعی متعلق به غیرنظامیانی است که با بیرحمی به قتل رسیده‌اند.

تروریست‌های داعش پس از تسلط یافتن بر مناطقی از سوریه و عراق، با اعمال مقررات سخت، زندگی را بر مردم باقی مانده در این مناطق تیره کردند.

در برخی موارد عوامل داعش، برخی شهروندان را با بهانه اجرای قوانین شرع، در انظار عموم گردن می‌زنند و در راستای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، گام برمی‌دارند.

اوایل ماه نوامبر گذشته، «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش در فرمانی به باقی‌ماندگان این قبیله اجازه بازگشت به محل سکونتشان را داد به شرط آنکه همگی خلع سلاح شوند، دیگر تجمعی تشکیل ندهند و همه «مرتدان» را به داعش معرفی کنند. در بیانیه رهبر داعش تاکید شده است که مجازات «خائنان» به این شروط مرگ خواهد بود.

تروریست‌های داعش چند روز پیش نیز ۱۵۰ زن را به دلیل مخالفت با جهاد نکاح در شهر فلوجه عراق، کشتند. وزارت حقوق ‌بشر عراق گفته که برخی از این قربانیان، باردار بوده‌اند.

زنان اعدامی در دو گور دسته‌جعی در ۲ گور دسته‌جمعی در «الزغارید» در محله «الجولان» و منطقه «الصقلاویه» دفن شدند.

۱۲۳ ۴

سپیده تدین
935 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *