کشورهای طلایی و نقره‌ای جهان معرفی شدند

13920212172125541464563

چین با تولید سالانه ۳۶۱ تن طلا بزرگترین تولید کننده فلز زرد و مکزیک با تولید سالانه ۴۷۰۰ تنی بزرگترین تولیدکننده نقره در جهان معرفی شدند.مجله اقتصادی اکونومیست در گزارشی از وضعیت تولید فلزات گرانبها در جهان کشور چین را بزرگترین تولید کننده طلای جهان معرفی کرد.

بر اساس این گزارش تولید سالانه طلا در جهان ۳۶۱ تن است که بالاترین رقم در سطح جهان می باشد. پس از این کشور، استرالیا با ۲۵۸ تن و آمریکا با ۲۳۳ تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار دارند.

در میان تولیدکنندگان بزرگ نقره جهان مکزیک با تولید سالانه ۴۷۰۰ تن در جایگاه نخست قرار گرفته است. کشورهای پرو با تولید ۳۴۰۰ تن و چین با ۳۲۰۰ تن به ترتیب جایگاه های دوم و سوم را از این نظر به خود اختصاص داده اند.

از نظر تولید پلاتینیوم، آفریقای جنوبی با تولید سالانه ۱۵۱ تن بالاترین میزان تولید جهانی را در اختیار دارد و روسیه با تولید ۲۶ تن رتبه دوم و پس از آن آمریکا و کانادا با تولید نزدیک به ۱۱ تن به طور مشترک رتبه سوم را  به دست آورده اند.

روسیه در میان تولیدکنندگان پالادیوم با تولید سالانه ۸۴ تن رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و آفریقای جنوبی با حدود ۸۰ تن و آمریکا و کانادا با تولید ۲۸ تن به ترتیب دومین و سومین تولیدکنندگان پالادیوم در جهان شناخته شده اند.