کفاشیان: از کی‌روش حمایت می‌کنیم

علی کفاشیان پس از نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری میان لیگ ایران و ژاپن در جمع خبرنگاران درباره حذف تیم ملی از جام ملت‌ها اظهار کرد: بعد از ۵ پیروزی متاسفانه در آخرین بازی با وجود تلاش و زحمت زیادی که بازیکنان و کادر فنی انجام دادند از دور رقابت‌ها حذف شدیم ولی این چیزی از ارزش‌های تیم ملی کم نمی‌کند.

او ادامه داد: ما نوآوری‌های بسیار خوبی در این تورنمنت داشتیم و تیم یکدستی را روانه بازی‌ها کردیم. از سوی دیگر جوانگرایی که انجام مثبت بود و حضور و درخشش این جوانان ما را به آینده امیدوار رد. در کل عملکرد مجموعه تیم ملی راضی کننده بود و ما تنها بدشانسی آوردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا همچنان به حمایت از کی‌روش ادامه می‌دهید، گفت: قطعا از او حمایت می‌کنیم چرا که او ۴ سال در خدمت تیم ملی بود و ما از تلاش و اقداماتی که او برای تیم ملی انجام داد راضی بوده‌ایم. اما در ادامه باید نظر کمیته فنی و توسعه و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را درباره وی جویا شویم.

کفاشیان درباره اینکه آیا وزارت ورزش توصیه‌ای مبنی بر کنار گذاشتن کی‌روش به فدراسیون داشته یا خیر گفت: قطعا وزارت ورزش اختیار این امر را به فدراسیون و هیات مدیره آن می‌دهد و مطمئنم که آنها نه تنها توصیه‌ای نداشته‌اند بلکه این امر در آینده نیز اتفاق نخواهد افتاد. ما منتظریم که کمیته فنی تشکیل و بررسی‌های لازم انجام شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در دفاع از عملکرد فنی تیم ملی در جام ملت‌ها نیز افزود: به هر حال ما باید بازی‌ها را بر اساس سیاست‌های کادر فنی پیش ببریم. تیم ما با ۵۰ درصد تغییر در این تورنمنت شرکت می‌کرد و این موضوع کمی کار ما را مشکل می‌کرد. اگر اشکالات فنی در کار بوده باید آنها را از طریق بازی‌های تدارکاتی در تیم ملی و سطح باشگاه‌ها بررسی کنیم.

وی درباره مشکلات داوی بازی ایران و عراق خاطرنشان کرد: به هر حال داوری با مشکل همراه بود ولی دیگر نمی توان کاری کرد و این بازی به پایان رسیده است. هرچند ما به هر طریق اعتراض خود را به طور رسمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهیم کرد.

کفاشیان همچنین درباره اینکه گفته می‌شود کی‌روش با خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها درگیری داشته گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم و اگر چنین اتفاقی رخ داده می توانید این موضوع را از طریق خود کی‌روش پیگیری کنید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا کی‌روش از انتقادات امیر قلعه‌نویی گلایه‌مند بوده گفت: به هر حال ما باید نگاه‌ ملی به تیم ملی داشته باشیم. تیم ملی نماینده همه ورزشکاران و فوتبالدوستان کشور است و این سرمربی است که تصمیم می‌گیرد چه بازیکنی را به اردو دعوت کند. خود او نیز پاسخگوی نتایج خواهد بود.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به موضوعات مطرح شده مبنی بر کم کاری فدراسیون در زمینه انتخاب داور بازی ایران و عراق و همچنین خریداری اکثر بلیت‌های ورزشگاه از سوی عراقی‌ها و اینکه آیا حضور شما در استرالیا نمی‌توانست باعث جلوگیری از این مشکلات شود گفت: این AFC است که در زمینه سهمیه بلیت تماشاگران و انتخاب داور مسابقه تصمیم‌گیری می‌کند و فکر نمی‌کنم حضور من تغییری در این شرایط ایجاد می‌کرد. من کارهای مهم‌تری در ایران داشتم و تصمیم گرفتم برای رسیدگی به این امور به کشور بازگردم. قصد داشتم در صورت صعود به مراحل بالاتر به این کشور بازگردم.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قصد ندارید از ریاست فدراسیون کناره‌گیری کنید گفت: به هیچ عنوان قصد استعفا ندارم و تا پایان دوره مدیریتم در فدراسیون خواهم ماند. این مجمع فدراسیون است که تصمیم می‌گیرد من به فعالیت خود ادامه دهم یا خیر. تا زمانی که مجمع تصمیم خاصی نگیرد به فعالیتم ادامه می‌دهم.

کفاشیان در واکنش به حواشی مطرح شده درباره حضور دو بازیکن سرباز ما در جام ملت‌ها گفت: دیدید که پولادی چگونه مثل یک سربار در این تورنمنت در خدمت تیم ملی بود و اخراج او چه تاثیری بر روند تیم گذاشت. پس نباید آنها را سرباز فراری خطاب کنیم. او به قطر خواهد رفت و پس از اتمام قرارداد خود با باشکاه قطری برای انجام خدمت سربازی خود به کشور برخواهد گشت.