کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱:۵۶ ب.ظ

کوهکن: یک درصد هم احتمال ندارد اصولگرایان از احمدی‌نژاد حمایت کنند

کوهکن: یک درصد هم احتمال ندارد اصولگرایان از احمدی‌نژاد حمایت کنند
نائب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت که اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری از احمدی نژاد حمایت نخواهند کرد.
پرتال خبری واکنش: محسن کوهکن نائب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت و گو با خبرنگار درباره ترکیب مجلس دهم گفت: الان زود است بخواهیم درباره این موضوع باهم صحبت کنیم و نظر نهایی خودم را اعلام کنم؛ با توجه به تجربه ای که چندسال در غالب نمایندگی داشتم به این نتبجه رسیدم افراد قبل از اینکه به مجلس راه پیدا کنند تا بعد از ورودشان به مجلس تغییرات اساسی پیدا می کنند لذا درباره ترکیب مجلس زود است بخواهیم اظهار نظر کنیم.
منتخب مردم لنجان در مجلس دهم ادامه داد: ما نباید ملاک را لیست و افراد داخل لیست قرار دهیم ما باید ملاک را آن تابلویی که بالا نگه میدارند قرار دهیم، نه اینکه الان بگویم این میزان از لیست اصلاح طلبان ویا اصولگرایان رای آورده اند پس مجلس، مجلس اصلاح طلب یا اصولگرا است . ما نباید به این نگاه بسنده کنیم.
کوهکن تصریح کرد: ۷ خرداد مجلس جدید کارش را آغاز می کند، ترکیب هیئت رئیسه و روئسای کمیسیون ها مشخص شود ان وقت می توان ترکیب مجلس دهم را آنالیز کرد. لذا رسانه ها باید کمی حوصله کنند تا ببینیم ترکیب به چه صورت خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال ، که ریاست مجلس را چطور مبی بینید اظهار داشت: قطعا خودم به آقای لاریجانی رای خواهم داد. این موضوعی را که مطرح می کنم براساس این است که چند دوره در مجلس بودم. حتما و یقینا یک بررسی کارشناسی شده است و کسی جزء آقای لاریجانی توانمندی لازم برای ریاست مجلس را ندارد.
کوهکن افزود: پتانسیل و اعتدال آقای لاریجانی نه در تهران بلکه در قم هم زبانزد است اگر زبانزد نبود خیلی از مراجع قم برای دفاع از وی قدم علم نمی کردند.
عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به آینده اصولگرایان گفت: هر جریانی بعد از اوج فعالیت های سیاسی اش معمولا در تیررس است.به نظر من، باید انسان باید بنشیند و یک تحلیل جامع درست و صحیحی از آنچه که اتفاق برایش افتاده حال چه پیروز شده و چه شکست خورده، داشته باشد .
کوهکن در پاسخ به سئوال «انتخاب» در مورد هدف سفرهای اخیر احمدی نژاد و انتخابات ۹۶ گفت:  من نمی دانم دلیل اینکار چیست ولی به این موضوع معتقد هستم که ما نمی توانیم آقای رئیس جمهوری قبل را جلویش بگیریم و نگذاریم سفر برود؛ اما این به آن معنا هم نیست که موافق یا مروج ایشان باشیم. من معتقد هستم که دستهای آقای احمدی نژاد باز است، سفر می تواند برود، می تواند صحبت کند و تلاش کند اما اینکه این سفرها معنایش این است که سال دیگر به صحنه می آید بحث دیگری است.
وی ادامه داد:  به جد معتقد هستم نحوه بد برخورد با آقای احمدی نژاد بعد از پایان ریاست جمهوری هم توسط دولتی ها و هم بعضی جریانات سیاسی هیچ نتیجه ای نداشته غیر از اینکه به محبوبیت ایشان و ضریب مقبولیت ایشان در دهکهای پایین جامعه شهرستان ها و روستاها کمک کرده و بیشتر شده است.
این نماینده مجلس افزود: البته اقداماتی که شخص احمدی نژاد در این مدت انجام داد بی تاثیر نبود و مثل همیشه زیرکانه هم بود. احمدی نژاد و اطرافیانش خیلی به حرفها و شایعات و بحث ها و صحبت ها جواب ندادند و با این کار توانست لایه فکری را در بین مردم درست کند که آن را مظلوم جلوه دهد.
کوهکن در پاسخ به سئوال «انتخاب» در مورد احتمال حمایت اصولگرایان از احمدی نژاد اینگونه پاسخ داد: من احتمال یک درصد این را هم نمیدهم، دلیلش هم این است؛ که اصولگرایان نشان دادند سر موانع فکریشان با هیچی معامله نمیکنند حتی اگر برسند به اینجایی که خلاف فکرشان باشد. من احتمال حمایت اصولگرایان ازآقای احمدی نژاد برای انتخابات سال آینده را الان که خدمت شما صحبت میکنم یک درصد هم نمی دانم.
منبع:انتخاب
رهـــــــــــــا مسعودی
417 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *