کافه گردش
اخبار
۲۱ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ق.ظ

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

پرتال خبری واکنش: معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای پایتخت برای سومین روز متوالی در شرایط سالم قرار گرفته است.

محمد رستگاری افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز در شرایط سالم قرار دارد.
وی تصریح کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون با سه عدد افزایش نسبت به روز گذشته در همین ساعت بر روی عدد ۶۴ قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون در این مدت بر روی عدد ۴۰ ثابت مانده و منواکسید کربن از ۳۰ به ۳۳ افزایش یافته است.
رستگاری خاطرنشان کرد: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۱ با ۹۷، شهرداری منطقه ۱۵ با ۹۱ و بوستان شکوفه (منطقه ۱۴) با ۸۷ آلوده ترین مناطق پایتخت در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
وی افزود: برهمین اساس ایستگاه های اقدسیه(منطقه یک) با ۴۰، گلبرگ (منطقه هشت) با ۴۴ و شادآباد (منطقه۱۸) و ژئوفیزیک (منطقه شش) با ۵۳ پاک ترین مناطق پایتخت دراین مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی ) تعیین شده است. با اخبار سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
410 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *