کیک تولد زنان اروپایی به حمایت از گروه‌های القاعده /عکس

پرتال خبری واکنش: روزنامه انگلیسی ساندی تایمز با انتشار عکسی از یک کیک تولد عجیب، درباره آنچه فعالیت گسترده انجمن های حمایت از زندانیان افراطی و محکوم به اقدام های تروریستی به ویژه زندانیان زن نامید، گزارشی منتشر کرد.ساندی تایمز نوشت: یکی از این شبکه ها، تصویر کیک تولدی را بر روی صفحه اصلی خود بر روی اینترنت قرار داده است که در آن، صحنه اصابت هواپیما به برج های سازمان تجارت جهانی و چهره اسامه بن لادن بنیانگذار گروه تروریستی القاعده به همراه عدد 11/9 برای اشاره به تاریخ وقوع این عملیات تروریستی در 11 سپتامبر 2001 طراحی شده است.

کیک تولد زنان اروپایی القاعده +عکس

دیباش غادیر گزارش نویس ساندی تایمز می نویسد: این تصویر، نماد شبکه ای از زنان افراطی است که از پایگاههای اجتماعی برای تمجید از سران گروههای افراطی و تبلیغ برای آنها استفاده می کند که شماری از این زنان، افراطیون انگلیسی هستند.

ساندی تایمز تبلیغات گروههای این چنینی را دلیل افزایش شمار زنان دستگیر شده به اتهام دست داشتن در اقدام های تروریستی در انگلیس می داند. به طوری که شمار این افراد تاکنون به 50 نفر رسیده است.

نویسنده این گزارش خاطرنشان می کند که وجود شبکه زنان افراطی طرفدار اسامه بن لادن در غرب از از عقبه اقدام “تاشفین مالک” تبعه امریکا به همراه همسرش به کشتار 16 نفر در سن برینادینو پرده برمی دارد و نشان می دهد که طرفداری این زنان فقط به بن لادن محدود نمی شود. بلکه زنان علاقه مند به آنچه که این نویسنده از آن به عنوان “شهادت” یاد می کند، همچنین به سازندگان بمب و مواد منفجره و حمایت مالی و جذب نیروها برای “جهاد” نیز علاقه مند هستند.

همچنین زنان عضو این انجمن ها، با استفاده از تصاویر کودکان از طریق اینترنت، به گردآوری کمک های مالی برای حمایت از خانواده های افراطیون و تروریست های زندانی مبادرت می کنند.

این انجمن با نام “خواهرانمان را آزاد کنید” در پایگاههای اجتماعی “تویتر”، “تامبلر” و “فیسبوک” فعالیت می کنند و شعار آن این جمله است: “بهشت، همان فیلم است”. به نظر می رسد این انجمن در ماههای اولیه سال جاری میلادی، ایجاد شده اما از حمایت زنان و دختران جوانی در انگلیس و شمار دیگری از کشورها از جمله کانادا، سوییس و اندونزی برخوردار است.

گزارش ساندی تایمز حاکی از آن است که انجمن “خواهرانمان را آزاد کنید” از وجود 40 زندانی از جمله 15 زندانی در امریکا، 14 نفر در انگلیس و 4 نفر در آلمان خبر می دهد و در یکی از پیام های گروه مزبور آمده است: با حمایت شما، به خانواده های زندانیان در انگلیس و آلمان کمک کردیم و برای خواهران زندانی در امریکا کتاب خریدیم. برادران و خواهران ما به کمک هایمان نیاز دارند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی از جمله زندانیانی که کمک های انجمن را دریافت می کنند “روشنارا چاودری” است که به اتهام تلاش برای حمله با سلاح سرد به “استیون تیمز” نماینده حزب کارگر در مجلس عوام انگلیس به علت حمایت وی از اشغال عراق در سال 2003 دستگیر شده است. این انجمن، چاودری را “شیرزن اسلام” معرفی کرده است. چاودری 26 ساله که از پیروان انور العولقی رهبر معنوی القاعده در یمن بود، در سال 2010 به حبس ابد محکوم شد.

از جمله سایر افرادی که انجمن مزبور به حمایت از آنها مبادرت کرده است زنی به نام “روما خان” مادر شش فرزند و از اهالی منطقه لوتون در اطراف منچستر می باشد که سال گذشته به اتهام تبلیغ تروریسم از طریق فیسبوک به پنج سال زندان محکوم شد. وی تصویر یک کمربند انفجاری را بر روی فیسبوک قرار داده بود. این امر به منزله اعلام علاقه مندی وی به تبدیل شدن یکی از فرزندانش به یک تروریست انتحاری است. وی همچنین اطلاعاتی درباره چگونگی رفتن به سوریه منتشر کرده بود.

ساندی تایمز در پایان خاطر نشان می کند که فعالان این انجمن همچنین دفاع از “عافیه صدیقی” زن 43 ساله پاکستانی محکوم به حبس ابد در نیویورک را نیز در دستور کار قرار داده اند.