کی‌روش: آقای برانکو از مردم ایران عذرخواهی کن

کی‌روش: آقای برانکو از مردم ایران عذرخواهی کن

 

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران در پیغام جدیدی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده خواستار عذرخواهی برانکو ایوانکوویچ از مردم ایران و فدراسیون شده است.
پرتال خبری واکنش:کی روش در بیانیه جدید خود مدعی شده که سرمربی پرسپولیس با حرفهایش در ایفمارک مردم را گمراه کرده است. این در حالی است که روز گذشته باشگاه پرسپولیس از سرمربی اش خواست در ادامه سکوت کند و برانکو هم با مصاحبه آرام ترش نسبت به قبل به این جدال دامن نزد.

بیانیه سرمربی تیم ملی ایران را در زیر می خوانید:

“دوستان عزیزم، همان طور که اخیرا همه متوجه شده اید، آقای برانکو در ایفمارک که یکی از ساختمان های رسمی فدراسیون فوتبال  است، حضور یافت. آقای برانکو بدون آن که از برخی اطلاعات مطلع باش با رسانه ها صحبت کرد و اتهامات بی اساس و سنگینی را وارد کرد. در آن مکان، آقای برانکو ترجیح داد سنگ پرت کند و پس از آن دستانش را پنهان کرد. با توجه به شناختی که از او به عنوان یک جنتلمن داشتیم فقط می توانستیم نا امید و شگفت زده شویم.

آقای برانکو از سر نا آگاهی یا عناد تصمیم گرفت تمام ایرانیان را در مورد تست های پزشکی بازیکنان گمراه کند. جدا از آن آقای برانکو سعی کرد مرا در مقابل تمامی باشگاه های ایران قرار دهد و وانمود کند که من در مسابقات لیگ منافع یا تاثیری دارم. در نهایت آقای برانکو همچنین تصمیم گرفت تا سردسته گروهی باشد که با تمامی توافقات مخالفت می کنند. او به بازیکنان تیم ملی اجازه نداد تا در کمپ تیم ملی حضور یابند و در تمرینات کلیدی برای آماده سازی جام جهانی شرکت کنند.

تمایل دارم تا از تمامی مردم ایران درخواست کنم  که نسبت به  این کمپین گمراه کننده هوشیار باشند. برای آن که بتوان به خوبی از کار تیم ملی و پیشرفت بازیکنان ملی پوش دفاع کرد باید تعصب و عرق ملی وجود داشته باشد. اشتباه نکنید: برای آماده سازی مناسب تیم ملی یک نقشه مناسب وجود دارد و در این برنامه ها به تمامی باشگاه ها و بازیکنان احترام می گذاریم. مسیر حرفه ای ما و احترام به تمامی باشگاه ها و هواداران ایرانی به ما اجازه نمی دهد که کاری غیر از این را انجام دهیم.با این وجود حقیقت این است که پس از حرفهای آقای برانکو، تمامی  برنامه های تیم ملی ایران که توسط رئیس فدراسیون، هیئت رئیسه و سازمان لیگ تعیین شده بود لغو شد. این مسئله به صورت جدی آماده سازی ما برای جام جهانی را به خطر می اندازد.

آقای برانکو به اندازه کافی زمان خواهد داشت که به تمامی هواداران ایرانی (شامل هواداران بی نظیر پرسپولیس)  در مورد روش حمایتش از فوتبال ایران توضیح بدهد. آقای برانکو همچنین زمان کافی خواهد داشت تا از رئیس فدراسیون، هیئت رئیسه و سازمان لیگ و تمامی هواداران (شامل هواداران پرسپولیس) به خاطر حرفهای نامناسب و گمراه کننده اش عذرخواهی کند.تا آن زمان تلاشمان را خواهیم کرد تا  در فدراسیون فوتبال با همدیگر این مسئله را درک کنیم که چطور ممکن است که یک نفر  می تواند تمامی منافع ملی را منفجر کند.”