گاردهای روسی می‌توانند در خیابان‌های مسکو بدون هشدار شلیک کنند!

گاردهای روسی می‌توانند در خیابان‌های مسکو بدون هشدار شلیک کنند!
وال استریت ژورنال نوشت: در آستانه انتخابات پارلمانی در روسیه، کرملین در حال راه اندازی نیروهای امنیت داخلی جدیدی است که مستقیما پاسخگوی پوتین هستند.
پرتال خبری واکنش: این نشریه آمریکایی نوشت: بنا به گفته دولت روسیه، این نیروهای جدید که گارد روسی نامیده می شوند، تحت هدایت ویکتور زولووف خواهد بود که به مدت 13 سال محافظ شخصی پوتین بود. در طول این ماه پوتین فرمان اجرایی را صادر کرد که نیروهای پلیسی تازه ای ایجاد شود. این فرمان در حال بررسی توسط مجلس عموام روسیه است.
پوتین گفت هدف از این نیروهای امنیتی جدید کنترل شدیدتر بر تجارت اسلحه در کشور و مقابله با اقدامات تروریستی است.
در حالی که انتخابات پارلمانی قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، کارشناسان امنیتی روسی می گویند این نیروها قادر به سرکوبی هر گونه تظاهرات عمومی خواهد بود که نمونه آن در پی اعتراض به تقلب در انتخابات 2011 شکل گرفت.
بوریس ولودارسکی، مامور امنیتی نظامی سابق روسیه می گوید: این واقعا مربوط به انتخابات پیش رو و امکان آشوب عمومی است.
تغییرات در دستگاه های امنیتی کشور همچنین نشان دهنده نگرانی های رسمی درباره امکان بالقوه انقلاب شبه اوکراینی در روسیه باشد. لایحه قانونی مربوط به گارد روسی قدرت آن ها را فراتر توان کنونی نیروهای پلیس در خیابان های مسکو و سن پترزبورگ می برد. آن ها می توانند بدون هشدار شلیک کنند، و از اسلحه های بی حس کننده غیر کشنده، دستبند و گاز اشک آور استفاده کنند، بدون آنکه نیازی به انجام پروسه های جاری پلیس داشته باشند.
با تصویب این قانون 20000 نیروی گارد روسی در پایتخت روسیه مستقر می شوند.