گاز چقدر گران می‌شود؟

اخبار ,اخبار اقتصادی , قیمت گاز

 

گاز چقدر گران می‌شود؟

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از سناریوی دولت برای تغییر قیمت گاز صنایع در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: دولت قیمت واحدی را برای گاز در فاز دوم هدفمندی یارانه ها اعمال نخواهد کرد و تصمیم دارد برای هر بخش قیمت جداگانه ای را در نظر گیرد. بر این اساس، پیشنهاد ما افزایش دو برابری قیمت برای فولاد و ۱٫۵ برابری برای سیمان است.

 
به گزارش مهر، جعفر سرقینی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از سناریوی دولت برای تغییر قیمت گاز در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: صنایع معدنی در تغییر قیمت حامل های انرژی در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها متاثر می شوند و مذاکرات زیادی برای تغییر قیمت گاز صنایع فولاد و سیمان در فاز دوم صورت گرفته است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سئوال مهر افزود: دولت قیمت واحدی را برای گاز در زمان اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها اعلام نخواهد کرد و تصمیم دارد برای صنایع مختلف قیمت‌های مختلفی را ارایه دهد.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دو صنعت فولاد و سیمان مصرف عمده گاز دارند، پیشنهاد ما این است که نسبت به بقیه صنایع افزایش قیمت کمتری را متحمل شوند.
 
به گفته سرقینی، پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت که براساس خواسته صنعتگران تدوین شده به دولت این است که قیمت گاز در مورد فولاد حداکثر ۲ برابر و در مورد سیمان حداکثر ۱٫۵ تا ۲ برابر افزایش یابد.
 
معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: منتظر تصمیم دولت برای جمع بندی این موضوع هستیم.
 
اخبار اقتصادی – مهر