گروگان گیری کودک 8ساله در بم

با تلاش کارآگاهان پليس آگاهی استان سیستان و بلوچستان، کودک ۸ساله ای که دو روز پیش در شهرستان بم ربوده شده بود از چنگال آدم ربايان در زاهدان آزاد شد.

پرتال خبری واکنش: رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان درباره جزئیات عملیات رهایی گروگان ۸ ساله در مخفیگاه آدم ربایان گفت: در پی دریافت نیابت قضائی از شهرستان “بم” در خصوص آدم ربایی کودک ۸ساله ای که به دلیل نامعلومی در راه مدرسه از سوی دو مردنقابدار ربوده شده بود، کارآگاهان پلیس آگاهی بررسی برای رد زنی آدم ربایان را در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ ابراهیم ملاشاهی افزود: بررسی های پلیسی کارآگاهان استان بم نشان می داد بعد از ربودن کودک ۸ ساله ربایندگان کودک را به زاهدان منتقل کرده و از از مخفیگاه خود با خانواده کودک تماس گرفته اند. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان اداره پلیس آگاهی زاهدان با همکاری دستگاه قضایی استان تلاش برای شناسایی مخفیگاه متهمان و رهایی کودک ۸ ساله از چنگ آدم ربایان خشن را در دستور کار خود قرار دهند .

سرهنگ ملا شاهی در ادامه با اشاره به اینکه کودک ربایان در تماس با خانواده کودک ربوده شده ادعا کرده بودند در صورت عملی نشدن خواسته هایشان ودک ۸ ساله را به قتل می رسانند لذا نجات جان کودک ربوده شده در اولویت تیم رهایی از گروگان پلیس آگاهی قرار گرفت .

وی افزود: کارآگاهان پلیس با انجام اقدامات تخصصی سر انجام موفق شدند رد دو سارق سابقه دار را که بارها به دلیل عضویت در باندهای تبهکاری شناسایی و دستگیر شده بودند، در جریان نقشه کودک ربایی شناسایی کنند. با کنترل رفتار هر دو متهم کارآگاهان موفق شدند با گشت ۴۸ ساعت از زمان وقوع کودک ربایی محل اختفای متهمان و گروگان را در زاهدان شناسایی کنند . با شناسایی مخفیگاه متهمان و در یک عملیات ویژه پلیسی هر دو متهم دستگیر و برای بازجویی های فنی و تخصصی به اداره پلیس آگاهی منتقل شدند.

رئیس پلیس  گفت: متهمان در بازجویی های اولیه با انکار دخالت در احرای تقشه کودک ربایی ادعا کردند بی گناه هستند اما با شناسایی کودک ربوده شده در داخل یکی از اتاق های محل اختفای متهمان آنها لب به اعتراف گشوده و به اجرای نقشه کودک ربایی کودک ۸ ساله در شهرستان بم و انتقال وی به زاهدان اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیس در رابطه با علت و انگیزه وقوع جرم ادامه دارد، افزود: کودک ربوده شده پس از آزادی از چنگال آدم ربایان به خانواده اش تحویل داده شد.با اخبار حوادث سایت واکنش همراه باشید.