کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۰ بهمن ۱۳۹۵, ۱۰:۰۵ ق.ظ

گزارشی از گرانی و ارزانی کالاها

  اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی,کالا

گزارش‌های رسمی حکایت از آن دارد که تنها گروه تخم مرغ ۱۱.۶درصد افت قیمت و لبنیات، برنج، حبوبات، میوه‌ها و سبزی‌های تازه، گوشت قرمز، مرغ، قند و شکر، چای و روغن نباتی افزایش قیمت داشته است..

به گزارش  مهر، گزارش ارزانی و گرانی کالاها حکایت از آن دارد که تنها گروه تخم مرغ ۱۱.۶ درصد افت داشته و لبنیات ۷.۹ درصد، برنج ۳۱.۲ درصد، حبوب ۲۱.۷ درصد، میوه های تازه ۲۳ درصد، سبزی های تازه ۰.۲ درصد، گوشت قرمز ۷.۵ درصد، گوشت مرغ ۲۱.۴ درصد، قند و شکر ۲۳.۷ درصدف چای ۱۳.۱ درصد و روغن نباتی ۸.۴ درصد افزایش را ثبت کردند.

 

بر این اساس، بررسی تغییرات هفتگی ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به ۱۵ بهمن ماه، دو گروه کالایی حبوب و قند و شکر به ترتیب ۰.۱ درصد و ۰.۲ درصد در مقایسه با هفته قبل از آن کاهش قیمت داشتند و گروه های تخم مرغ ۱.۶ درصد، برنج ۰.۲ درصد، میوه های تازه ۰.۱ درصد، سبزی های تازه ۲.۷ درصد، گوشت مرغ ۲.۵ درصد افزایش قیمت هفتگی را ثبت کردند.

 

 لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای همه اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود؛ قیمت تخم مرغ معادل ۱.۶ درصد افزایش داشت و شانه ای ۹۹ هزار تا ۱۱۰ هزار ریال فروش می رفت.

 

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود و قیمت برنج داخله درجه یک معادل ۰.۲ درصد افزایش یافت.

 

در گروه حبوب بهای لوبیا چیتی معادل ۰.۳ درصد کاهش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

 

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری انگور عرضه کمی داشت؛ سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

 

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای انگور معادل ۱۹.۴ درصد کاهش و قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۶ درصد تا ۶.۷ درصد افزایش داشت.

 

همچنین در گروه سبزی های تازه بهای پیاز و سبزی های برگی ثابت بود؛ قیمت لوبیا سبز معادل ۱.۲ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۲ درصد تا ۷.۸ درصد افزایش داشت.

 

گوشت قرمز و مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و بهای گوشت مرغ معادل ۲.۵ درصد افزایش یافت.

 

قند، شکر، روغن نباتی و چای

در این هفته قیمت شکر معادل ۰.۵ درصد کاهش داشت و بهای قند، چای خارجی و انواع روغ نباتی ثابت بود

رهـــــــــــــا مسعودی
346 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *