کافه گردش
اخبار
۱۳ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۴۴ ق.ظ

گزارش هواشناسی از ورود سامانه جدید به کشور

پرتال خبری واکنش: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و الگوهای پیش‌ یابی هواشناسی، امروز  جوی آرام و پایدار در غالب مناطق کشور است که پیامد آن افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای بزرگ و صنعتی است.

وظیفه اظهار کرد: امروز سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد که به تدریج سبب ابرناکی و بارش برف و باران در این منطقه خواهد شد.

از بعدازظهر نیز با نفوذ جریانات سرد شمالی روی دریای خزر، دریا مواج بوده و ابرناکی و بارش برف و باران در استان‌های واقع بر سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: فردا با حرکت این سامانه بارشی به شرق کشور از ابرناکی در مناطق شمال غرب کاسته شده و در نواحی مرکزی و شرقی سواحل دریای خزر و در برخی مناطق شمال شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در فردا با عبور شاخه جنوبی این سامانه، در برخی مناطق زاگرس جنوبی، جنوب و جنوب شرق کشور ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌ بینی می شود، گفت: در این شرایط صبح فردا کاهش دمایی بین ۷ تا ۱۰ درجه در سواحل دریای خزر و

صبح پنجشنبه کاهش دمایی بین ۵ تا ۱۰ درجه در شمال شرق کشور روی خواهد داد.

به گفته وظیفه، بیشینه بارش  امروز ۱۳ بهمن، در استان‌های مازندران، گیلان، زنجان و شمال آذربایجان شرقی و فردا ۱۴ بهمن، در استان‌های مازندران و گلستان خواهد بود، همچنین در پنجشنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می‌ شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت هوای تهران گفت: آسمان تهران در امروز، نیمه ابری، در ارتفاعات بارش پراکنده، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۱۲ و ۵ درجه سانتیگراد و در فردا، نیمه ابری، گاهی وزش باد، در ارتفاعات بارش

پراکنده، به تدریج کاهش ابر با حداکثر و حداقل دمای ۱۱ و ۵ درجه سانتیگراد پیش‌ بینی می‌شود.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
438 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *