کافه گردش
اخبار
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۲۱ ب.ظ

گزارش هواشناسی از وضعیت آب‌و‌هوای استان‌ها

پرتال خبری واکنش: تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی بیانگرفعالیت موج تراز میانی جو در نیمه شرقی کشور طی سه روز آ ینده می باشد، که همراهی آن با جریانهای شمالی طی امروز و روز چهارشنبه سبب ابرناکی و بارش پراکنده در برخی مناطق سواحل شرقی خزر، دامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور خواهد شد، در برخی مناطق جنوب شرق وشرق کشور نیز طی سه روز آینده در ساعات بعد ازظهرافزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.
درسایر مناطق کشورتا پایان هفته جوی پایدار حاکم می باشد که سبب انباشت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد. امروز در برخی مناطق جنوب غرب کشور گرد وغبار رقبق پیش بینی می شود.

 امیر سرکرده کارشناس سازمان هواشناسی در تشریح پیش بینی وضعیت هوا گفت: باتوجه به غلظت آلایندگی و ضعیف بودن سامان بارشی در هفته جاری، آلودگی هوا بر روی شهرهای پرجمعیت مثل تهران، کرج، اصفهان و اراک تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با استقرار سامانه بارشی در شرق کشور، بارش هایی بصورت برف و باران در استان های خراسان شمالی، رضوی ، جنوبی، گلستان ،مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی ، البرز شرقی و در نواحی جنوبی کشور نیز شهرهای کرمان، هرمزگان و فارس از این سامانه بهره مند می شوند.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه این سامانه از قوت زیادی برخوردار نیست افزود: بارش ها بصورت پراکنده و در ساعات مختلف در ایتان هایی که نام برده شد جریان خواهد داشت اما این بارش ها در ارتفاعات قوت بیشتری می گیرد.

سرکرده آسمان تهران را صاف تا کمی ابری پیش بینی کرد و یادآور شد: ارتفاعات استان تهران نیز از بارش باران و برف بی نصیب نخواهند بود. همچنین دمای استان تهران حداقل ۵ و حداکثر ۱۵ متغیر است.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

گزارش هواشناسی از وضعیت آب‌و‌هوای استان‌ها گزارش هواشناسی از وضعیت آب‌و‌هوای استان‌ها گزارش هواشناسی از وضعیت آب‌و‌هوای استان‌ها

رهـــــــــــــا مسعودی
261 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *