گزارش هواشناسی: بارش باران در ۱۱ استان

پرتال خبری واکنش: سازمان هواشناسی اطلاعیه ای را بعلت فعالیت سامانه بارشی و پیامدهای آن طی امروز و فردا اعلام کرد.
این اطلاعیه به شرح زیر است:
سه شنبه 1394/12/04: رگبار و رعدوبرق و وزش باد در ارتفاعات بارش برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان و همدان وزش باد شدید لحظه ای با احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها بدلیل رگبار و رعدوبرق در ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال خوزستان.
چهارشنبه 1394/12/05: وزش باد شدید لحظه ای و آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها بدلیل رگبار و رعدوبرق و وزش باد در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و جنوب و غرب فارس.
از اینرو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.
همچنین مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: امروز سامانه جوی که از مدیترانه به سمت شرق در حرکت است، ابتدا در مناطق غرب و شمال غرب و بتدریج جنوب غرب و در اواخر وقت بخش‌هایی از جنوب کشور باعث ابرناکی و بارندگی خواهد شد، بارش در ارتفاعات بصورت برف و در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور بصورت رگباری گاهی با رعد و برق است.
دامنه بارندگی فردا علاوه بر مناطق فوق به استان‌های مرکزی، جنوبی، دامنه‌های البرز مرکزی و بخش‌هایی از شرق کشور نیز گسترش خواهد یافت، همچنین بارش باران طی امروز و فردا موجب فرونشینی گرد و خاک و بهبود کیفیت هوا در استان‌های نیمه غربی و دامنه‌های جنوبی البرز خواهد شد.
احدی افزود: بیشینه بارش امروز در استان‌های ایلام، شمال خوزستان، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، زنجان و همدان و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب فارس و بوشهر پیش‌بینی می‌شود، همچنین با وزش باد شدید طی امروز مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس درسواحل خوزستان و بوشهر مواج پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران امروز، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبارآلود، در شهرهای جنوبی باد و گرد و خاک، و فردا ابری، همراه با بارش باران، وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش برف، در اواخر وقت کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود.
کاهش غلظت آلاینده ها
همچنین احمدی ،کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت دیروز و طی امروز با ورود سامانه بارشی از غرب کشور شاهد کاهش غلظت آلاینده ها و گردو غبار خواهیم بود.
وی افزود: شدت بارش های این سامانه در دامنه های مرکز زاگرس و استان های لرستان، خوزستان و بخش هایی از کردستان، کرمانشاه و ایلام پیش بینی می شود. بارش های این سامانه به شکل رگبار، رعد و برق و وزش باد همچنین در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود. دامنه این بارش ها به تدریج بخش هایی از مرکز کشور و دامنه های البرز و تهران را نیز فرا می‌گیرد.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.