کافه گردش
اخبار
۳۱ فروردین ۱۳۹۵, ۱۱:۰۸ ق.ظ

گزارش کارشناس هواشناسی از وضعیت آب و هوا در ایران

کارشناس هواشناسی از افزایش ابر، ‌وزش باد و رگبار پراکنده در تهران خبر داد.
پرتال خبری واکنش: معصومه احمدی کارشناس هواشناسی، ‌افزود:‌ بر اساس آخرین اطلاعات سازمان هواشناسی کشور، ‌بارش ها در نیمه شمالی کشور ادامه خواهد داشت.
وی گفت:‌ در حال حاضر استان های آذربایجان غربی و شرقی،‌ اردبیل،‌ زنجان،‌ کردستان،‌ همدان،‌ کرمانشاه،‌ لرستان، ‌ایلام و ‌بخش هایی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز مثل استانهای قزوین،‌تهران، البرز و بخش هایی از استانهای اصفهان و قم، بارش های پراکنده همراه با وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می شود.
احمدی افزود: شدت بارش ها برای امروز در شرق کشور پیش بینی می شود اما در گیلان و ارتفاعات استان مازندران هم شاهد بارندگی های خفیف خواهیم بود.
وی همچنین تصریح کرد:‌ در استان خراسان رضوی هم شدت بارش ها برای امروز گزارش شده است اما در خراسان جنوبی و سمنان هم بارندگی خواهیم داشت.
کارشناس هواشناسی در تشریح وضعیت آب و هوایی سایر نقاط کشور‌ گفت:‌ در نیمه شرقی کشور پدیده غالب افزایش سرعت وزش باد،‌گرد و خاک پیش بینی می شود که در استان های سیستان و بلوچستان،‌کرمان، ‌هرمزگان و یزد کاهش دید و پایین آمدن کیفیت هوا قابل پیش بینی است.
احمدی تاکید کرد:‌ عمده بارش ها برای فردا به شرق کشور اختصاص دارد،‌ ضمن این که روز پنج شنبه هم در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می شود.
کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: از فردا در بیشتر مناطق کشور روند افزایش دما خواهیم داشت.
رهـــــــــــــا مسعودی
375 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *