کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۹ مهر ۱۳۹۴, ۹:۲۴ ق.ظ

یادداشت رسمی ایران به عربستان

پرتال خبری واکنش:وزارت امور خارجه ایران، طی یادداشت رسمی به سفارت عربستان اعلام کرد که همه خانواده های حجاج خواهان بازگرداندن پیکر مطهر جانباختگان ایرانی حادثه منا به ایران اسلامی هستند.

حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی، با بیان اینکه خانواده های یکایک جانباختگانفاجعه منا از وزارت خارجه درخواست پیگیری حقوقی این حادثه را دارند، گفت: این موضوع در وزارت خارجه در حال بررسی است که یک مرجع حقوقی مشخص برای پیگیری حقوقی این حادثه توسط خانواده ها تعیین شود.

معاون عربی- آفریقای وزیر امورخارجه با اشاره به این که رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان کماکان جز مفقودان این حادثه است، افزود: تلاش ها برای تعیین وضعیت وی و دیگر مفقودان ادامه دارد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه برنامه ای برای سفر وزیر امور خارجه به عربستان وجود ندارد، تصریح کرد: وزیر بهداشت به نمایندگی از دولت برای رسیدگی به وضعیت حجاج مجروح به عربستان سفر کرده است.

در پی حادثه منا در روز عید قربان تعداد زیادی از زائران خانه خدا جان خود را از دست داده اند که تا کنون تعداد ۲۳۹ نفر از زائران ایرانی جانباخته شناسایی شده و با گذشت هفت روز از این فاجعه هنوز از سرنوشت۲۴۱ نفر اطلاعی در دست نیست.

با شدت یافتن ابعاد این حادثه چهره ها و دولت های مسلمان دیگر نیز خواهان پاسخگویی مقامات دولت عربستان سعودی شده اند.

رهـــــــــــــا مسعودی
513 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *