ریما گشت سالیان سفر
فوتبال
فوتبال
اخبار
۴ آبان ۱۳۹۴, ۱:۰۲ ب.ظ

نوبخت: شمارش معکوس برای رفع تحریم‌های بانکی

پرتال خبری واکنش:محمدباقر نوبخت امروز در همایش و نمایشگاه تراکنش اظهار داشت: هم اکنون آغاز شمارش معکوس برای رفع تحریم نظام بانکی و بانک مرکزی شروع شده است و از این رخدادی که در آینده‎ای نزدیک به وقوع خواهد پیوست باید با یک نگاهی به گذشته نظام بانکی کشور، توانست برنامه مدونی را تدوین کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: شاید برنامه‌های مورد نظر طی دو سال گذشته به درستی تحقق نیافته است اما با توجه به فضای سخت تحریم و محدودیت های ایجاد شده در فعالیت‌های بانکی، لغو تحریم بسیار ارزشمند بوده است.
محمدباقر نوبخت همچنین ادامه داد: مرکز آمار ایران شاخص تورم مهر ماه گذشته را روند کاهشی اعلام کرده و گفته است که در حال حاضر روند نرخ تورم به ۱۳٫۳ درصد تقلیل پیدا کرده همچنین تورم نقطه به نقطه نیز به ۱۰٫۹ و ماهانه به ۰٫۸ درصد رسیده است که این نشان از سنجیده عمل کردن بانک‎های کشور است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: تا آغاز لغو تحریم ها بانک مرکزی باید همت کند تا با ابزار پولی و مالی به سرعت‌بخشی خروج از رکود و ایجاد رشد اقتصادی دست یابد.
نوبخت افزود: نکته مهم دوران پساتحریم همزمانی آن با برنامه ششم توسعه است که موضع تأمین مالی و ابزارهای مالی مورد توجه برای دست یافتن به رشد ۸ درصدی اقتصادی در مرکز توجه قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: برای دست یافتن به چنین رشدی سالانه حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان تا هزار و ۶۳ میلیارد تومان نیاز است بنابراین باید در عرصه فناوری اطلاعات و تأمین مالی از همه ابزارها کمک گرفت.
رهـــــــــــــا مسعودی
233 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *