ریما گشت سالیان سفر
فوتبال
فوتبال
اخبار
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۹:۵۵ ق.ظ

کنترل جاده‌ها با ۲۲۰۰ دوربین پلیس

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به کمبود اعتبارات در بخش راهداری گفت: با کمبود اعتبارات در بخش راهداری مواجه هستیم.

پرتال خبری واکنش: داود کشاورزیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما بیش از ۲ هزار کیلومتر انواع راه در کشور داریم که با احتساب کاهش قیمت قیر که بعد از کاهش قیمت نفت اتفاق افتاده دست کم باید سالی ۶ یا ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم.

وی بیان کرد: در سال گذشته اعتبارات مصوب در بخش ملی و استانی بیش از ۳ هزار میلیارد بوده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به کمبود اعتبارات در بخش راهداری تصریح کرد: امسال مجبوریم خود را با شرایط تطبیق دهیم و امیدواریم با افزایش فروش نفت و برداشته شدن برخی موانع برای انتقال پول و ارز رونقی در اعتبارات عمرانی دولت ایجاد شود و به طبع آن، شرایط بخش راهداری هم برطرف می‌شود.

وی نصب دوربین‌های مدار بسته در راه‌های ارتباطی کشور را از پروژه‌های در دست اقدام عنوان کرد و گفت: این دوربین‌ها به ۲ هزار و ۲۰۰ دوربین افزایش می‌یابد.

کشاورزیان تصریح کرد: با نصب این دوربین‌ها ‌همه راه‌های ارتباطی تحت کنترل در‌می‌آید و با این روش تخلفات رانندگی در محور‌ها قابل رویت می‌شود.

وی تخصیص بخشی از اعتبارات به ایمن‌سازی و ایمنی کردن تردد در محور‌ها را از اولویت برنامه‌های سازمان راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: با این روش حوادث جاده‌ها کاهش می‌یابد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: بخشی از  اعتبارات راهداری به ایمن سازی جاده‌ها شامل نصب تابلوهای مورد نیاز، احیای خط کشی‌ها، اصلاح دوربرگردان‌ها‌، اصلاح شانه خاکی، پاکسازی حریم محور‌ها، روشنایی مسیر و کارهای حفاظتی در بخش نگهداری آسفالت استفاده می‌شود.

رهـــــــــــــا مسعودی
96 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *