کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۲ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ ق.ظ

۱۰۰۰ نیروی ایرانی وارد خاک سوریه شدند

پرتال خبری واکنش:  اسپوتنیک در خبری مدعی شد پس از آنکه روسیه توانست در حملات سنگین هوایی، گروه تروریستی داعش را تضعیف کند، نیروی زمینی ایران و ارتش سوریه بزودی عملیات بازپسگیری شهر حلب را آغاز می‌کنند.
هفته گذشته، تروریست‌های داعش بخش زیادی از شهر حلب در شمال سوریه را محاصره کردند. دو مقام امنیتی منطقه که نخواستند نامشان فاش شود در مصاحبه با رویترز مدعی شدند: عملیات برای بازپسگیری حلب به وسیله ائتلاف نیروهای سوری و ایران بزودی آغاز می‌شود. جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه حمایت هوایی از این عملیات را برعهده خواهند داشت.
یکی از این دو مقام که به دولت سوریه نزدیک است با تایید این عملیات قریب الوقوع مدعی شد: تصمیم برای عملیات در حلب اتخاذ شده است. دیگر بر کسی پوشیده نیست که در حال حاضر، هزاران ایرانی در سوریه حضور دارند و نقش اساسی در جنگ این کشور ایفا می‌کنند.
اسپوتنیک در ادامه نوشت: شهادت سردار حسین همدانی، فرمانده سپاه پاسداران ایران در حلب این موضوع را تایید می‌کند. سپاه پاسداران در روز جمعه شهادت این فرمانده را که در حلب به جنگجویان سوری کمک مستشاری ارائه می‌داد، تایید کرد.
در همین حال، ایگور کوناشنکوف – سخنگوی وزارت دفاع روسیه – گفت: روز گذشته، نیروی هوایی روسیه ۸۸ پرواز علیه مراکز فرماندهی داعش، انبار تسلیحات و کارخانه تولید مواد منفجره این گروه انجام داد. جنگنده‌های سوخو ۳۴، سوخو ۲۴ و سوخو ۲۵ در این عملیات، مواضع داعش در شهرهای حما، رقه، ادلب، لاذقیه و حلب را بمباران کردند.
رهـــــــــــــا مسعودی
631 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *