آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته داوطلبان مجاز کارشناسی ارشد ناپیوسته از امروز آغاز می شود.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش کشور دربارهانتخاب رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته اظهار کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون کارشناسی ارشد که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است، از روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۹۶ در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی بیان کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی می‌توانند پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از امروز یکشنبه ۲۱ خرداد تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۵ خرداد برای انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد: داوطلبان باید با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محل‌های انتخابی و تکمیل فرم مذکور اقدام کنند.

وی افزود: پس از تأیید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.

توکلی گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته بندهای اعلام شده در اطلاعیه را مشاهده می‌کنند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آن‌ها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود.

وی تاکید کرد: هر زمان مشخص شود که داوطلب حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان کرده، در هر مرحله (پذیرفته‌شدن، حین تحصیل و …) که باشد، از این آزمون و آزمون سال بعد محروم خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌شود.