کافه گردش
اخبار روز
۲۳ تیر ۱۳۹۴, ۳:۵۸ ب.ظ

بالگرد شرکت نفت در خلیج فارس سقوط کرد

پرتال خبری واکنش: مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر از سقوط یک فروند بالگرد در آبهای خلیج فارس خبر داد و گفت: متاسفانه از سرنوشت سرنشینان این بالگرد اطلاعی در دست نیست.

با اشاره به سقوط یک فروند بالگرد در آب‌های خلیج فارس اظهار کرد: در ساعت ۲۳ شب گذشته یک فروند بالگرد شرکت نفت، برای حمل مصدوم از اسکله جلالی در ۸ مایلی سکوی نفتی ابوذر در پرواز بود که متاسفانه در راه بازگشت به بیمارستان بوشهر و حدود ۲۰ مایل پیش از بوشهر از رادارها خارج می‌شود.

مرتضوی درباره سرنشینان این بالگرد که ۲ نفر خدمه، یک نفر بیمار و یک نفر همراه بیمار بود.

جزئیات حادثه:
شرکت نفت فلات قاره اعلام کرد: آخرین خبرها از منطقه جستجوی بالگرد ناپدید شده، متاسفانه حاکی از سقوط آن در ۱۵ مایلی سکوی ابوذر دارد.

تعدادی از قطعات این بالگرد که ساعت ۲۲:۲۰ دقیقه شب گذشته (دوشنبه ۲۲ تیرماه) ناپدید شده بود توسط یکی از شناورهای شرکت نفت فلات قاره ایران پیدا شد.

این بالگرد از نوع آگوستا متعلق به شرکت هلی‌کوپتری تارا و در اجاره شرکت نفت فلات قاره ایران بود که در حال انتقال بیمار از سکوی ابوذر به بوشهر سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، ۱۰ دقیقه پس از برخاستن بالگرد، خلبان با بوشهر ارتباط برقرار و اعلام کرده تا ۲۰ دقیقه دیگر نقطه بعدی را اعلام خواهد کرد اما بعد از آن، ارتباط بالگرد با رادار فرودگاه بوشهر و پدافند هوایی قطع می‌شود.

در این راستا، بلافاصله ستاد بحران تشکیل و گروه‌های مختلف عملیاتی از خارگ و بوشهر وارد عمل شده‌اند و در حال حاضر ۱۶ فروند شناور و دو فروند بالگرد نیروی دریایی و شرکت نفت فلات قاره در منطقه حضور دارند.

کاپیتان علی عزتی خلبان، صفر پایخوان کمک خلبان، خورشید حسینی و رسول شجرات از همکاران شرکت ملی حفاری در این بالگرد ناپدید شده هستند.

رهـــــــــــــا مسعودی
575 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *