کافه گردش
اخبار روز
۴ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۵ ق.ظ

بورس ایران درجا زد

شاخص بورس تهران در معاملات امروز ۶۴ واحد دیگر افت کرد و در کانال ۶۳ هزار واحدی درجا زد.

به گزارش ایسنا، بورس تهران در ادامه روند نزولی خود، امروز نیز به مسیر منفی خود ادامه داد و با کاهش قیمت و در نهایت افت ۶۴ واحدی شاخص مواجه شد.

در بازار امروز همانند روزهای گذشته حجم و ارزش معاملات به شدت کاسته شد و علاقمندی سهامداران حقیقی برای فروش سهام خود پا برجا ماند به طوری که در بازار امروز سهامداران در فروش سهام شرکتهای خود مشارکت بیشتری داشتند؛ از سوی دیگر در بازار امروز مشارکت حقیقی ها برای خرید سهام نسبت به روزهای گذشته اندکی افزایش پیدا کرد به طوری که سهامداران برای خرید شرکتهایی همچون پالایشگاه بندرعباس، بانک ملت، صادرات ، پتروشیمی مبین و ایران خودرو اقدام کردند که همین امر مانع از افت بیشتر شاخص بورس شد.

در بازار روز یکشنبه شرکتهای فولاد خراسان، مپنا، کشتیرانی، هلدینگ خلیج فارس، ملی مس و توسعه معادن فلزات بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند، اما در مقابل شرکتهایی مانند ارتباطات سیار، گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه، غدیر و پتروشیمی مبین مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

امروز همچنین شرکت‌های پتروشیمی خارک، ایران ترانسفو و تکسرام بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و نفت پارس، سرمایه گذاری نیرو و سیمان خزر بیشترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.

بورس تهران که این روزها بیشتر تحت تاثیر مسائل سیاسی بوده و منتظر انتشار اخبار مثبت در این زمینه است، در معاملات امروز با کاهش شدید ارزش و حجم معاملات مواجه شد که این امر نشانگر کمبود نقدینگی در بورس تهران است به طوری که در معاملات امروز در مجموع ۴۴۵۷ میلیون سهم به ارزش ۶۸ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح ۲۸۲ هزار میلیارد تومان افت کرد.

رهـــــــــــــا مسعودی
433 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *