تاکسی‌های بین شهری ویژه بانوان /تصاویر

مدیرعامل سازمان پایانه‌ها از آغاز به کار تاکسی‌های بین شهری ویژه بانوان در پارک سوار پونک در آینده نزدیک خبر داد.
.
101636_605
  محمدرضا حاجی بیگی با بیان اینکه هدف از راه اندازی سرویس‌های ویژه بانوان، وجود سامانه ایمن، امن و قانونمند برای جابه جایی بانوان، همچنین ایجاد فرصتی مناسب برای اشتغال این قشر از جامعه است، گفت: با آغاز به کار تاکسی‌های ویژه با رانندگی بانوان، ضمن اینکه خانواده‌ها با آرامش خاطر و اطمینان بیشتری سفرهای بین شهری خود را انجام می‌دهند، فرصت‌های خوبی هم برای خانم‌ها در عرصه فعالیت‌های اجتماعی و چرخاندن اقتصاد خانواده به وجود می‌آید.
وی تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده با اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران و یکی از شرکت‌های باسابقه در زمینه حمل ونقل، قرار است در مرحله اول این طرح که در آینده نزدیک آغاز می‌شود، بانوان راننده با استفاده از تاکسی‌های سمند که در پارک سوار پونک مستقر می‌شوند، مسافران خانم را در مسیرهای پر رفت و آمد شهرستان های نزدیک پایتخت جا به جا کنند.
.
101638_118
مدیرعامل سازمان پایانه‌ها گفت: همچنین تدابیری اتخاذ شده تا در صورت درخواست بانوان، تاکسی‌های یادشده، آنان را از منزل خود در مبدا سفر سوار کرده و در مقصد نهایی سفرشان پیاده کنند.
مدیرعامل سازمان پایانه‌ها یادآور شد: با توجه به تمرکز مراکز دانشگاهی، خدماتی، درمانی و اداری در کلانشهر تهران و ضرورت مسافرت جمع زیادی از بانوان کشورمان به پایتخت و بالعکس، همچنین درخواست‌های فراوان شهروندان برای برقراری سامانه حمل ونقل ویژه بانوان، راه اندازی این خط تاکسی‌های ویژه بین شهری با رانندگی خانم‌ها، دغدغه خانواده‌ها را برای سفر این قشر از میان می‌برد.
حاجی بیگی با بیان اینکه در مراحل بعدی با در نظر گرفتن جوانب امر، حوزه فعالیت این تاکسی‌ها در همه شهرستان‌ها گسترده خواهد شد، افزود: بانوان راننده‌ای که در این تاکسی‌ها فعالیت می‌کنند باید کاملا به رانندگی وارد باشند. همچنین باید کارت هوشمند رانندگی، کارت سلامت، بیمه کامل داشته باشند.
مدیرعامل سازمان پایانه‌ها با تاکید بر ارائه آموزش‌های لازم به رانندگان این تاکسی‌ها در برخورد با مسافران و نیز شناخت دقیق مسیرهای جاده‌ای، ابراز امیدواری کرد بانوانی که در این سرویس‌ها مشغول به کار خواهند شد، با رعایت شئونات اسلامی، توانمندی خود را عرصه حمل ونقل هم به نمایش بگذارند.
101637_572
139-12503
29610