توضیح مدیرعامل بانک ملی برای برداشت به عنوان ساپتا

مدیر عامل بانک ملی با تاکید بر اطلاع‌رسانی این بانک در خصوص عضویت مشتریان در سامانه ساپتا علت عدم دریافت پیامک از سوی برخی از مشتریان را ارسال از طریق ساختار پیامک‌های تبلیغاتی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بعد از کسر پنج هزار تومان از حساب برخی از مشتریان بانک ملی به منظور عضویت در سامانه ساپتا (دریافت سرویس ویژه پیامک) موجی از اعتراضات در بین آنها به دلیل عدم اطلاع‌رسانی قبلی شکل گرفت.

براین اساس عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی امروز در حاشیه بیست‌وپنجمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی با بیان این‌که ما به مدت یک ماه برای نظرخواهی از عضویت مشتریان در سامانه ساپتا اطلاع‌رسانی کرده بودیم، گفت: اما طبق آنچه مسوولان فنی به ما اعلام کردند اتفاقی که افتاده این است که پیامک‌های ارسالی از طریق ساختار پیامک‌های تبلیغاتی فرستاده شده و به دست بسیاری از مشتریان نرسیده است.

وی با اعلام این‌که ما به 14 میلیون نفر از مشتریان خود با ارسال پیامک اطلاع‌رسانی کرده بودیم، گفت: اما برخی تصور می‌کنند که این اقدام انجام نشده است. این درحالی است که اگر پیامکی ارسال نمی‌کردیم چگونه 49 هزار نفر انصراف خود را به ما اعلام می‌کردند.

به گفته مدیر عامل بانک ملی نقص موجود در ارسال پیامک برای عضویت و یا عدم عضویت در سامانه ساپتا برطرف شده و از روز گذشته پیامک‌ها مجددا ارسال شد.

همتی به مشتریان بانک ملی اطمینان داد که هیچ‌گاه رفتار غیرحرفه‌ای در نظام بانکی از سوی این بانک انجام نخواهد شد و حقی از آنها ضایع نمی‌شود.

 

آخرین وضعیت تسویه بدهی مه افرید

مدیر عامل بانک ملی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر آخرین وضعیت تسویه بدهی مه‌آفرید توضیح داد: خوشبختانه توافقات خوبی با قوه قضاییه در این زمینه داشتیم که اولین اقدام گروه ملی فولاد در اهواز را به عنوان بخشی از بدهی خود تحویل گرفته و اکنون مدیریت آن را بانک ملی تعیین می‌کند.

وی ادامه داد: آخرین محاسبات در خصوص ارزش‌گذاری گروه ملی فولاد و سایر بدهی مه‌آفرید در حال انجام است و مابه‌التفاوت آن از اموال باقی‌مانده وی از طریق قوه قضاییه به بانک مرکزی باز خواهد گشت.

 

خبرهایی از عدم رعایت سود بانکی در برخی از بانک‌ها به گوش می‌رسد

همتی همچنین در رابطه با اجرایی شدن مصوبه کاهش نرخ سود بانکی در بانک‌ها و عدم پایبندی بخشی از آنها اعلام کرد: هرچند که سود‌های مصوب در بسیاری از بانک‌ها در حال اجراست، اما در برخی خبرها شنیده‌ایم که برخی از بانک‌ها آن را رعایت نمی‌کنند به خصوص در مورد سود‌های سپرده کمتر از یکسال. این در حالی است که به‌طور یقین این عدم پایبندی هزینه‌هایی را برای بانک‌ها در پی خواهد داشت.

 

350 هزار وام ازدواج پرداخت شد

مدیر عامل بانک ملی اشاره‌ای هم به عملکرد بانک ملی در خصوص وام ازدواج داشت و گفت: ما در سال گذشته قول پرداخت 300 هزار فقره وام را داده بودیم که تا پایان سال بیش از 350 هزار وام ازدواج پرداختیم که این روند را برای سال جاری نیز ادامه می‌دهیم.

منبع: ایسنا