تولد سه قلوها در بالگرد /تصاویر

پرتال خبری واکنش: نوزادان سه قلوی مادر باردار اهل شهر ورزنه روز یکشنبه توسط دو تکنسین فوریتهای پزشکی و پرسنل مامایی مرکز بهداشتی درمانی شهر ورزنه بصورت سالم در بالگرد اورژانس هوایی به دنیا آمدند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان روز یکشنبه درمصاحبه با ایرنا گفت: ساعت 9:30 صبح امروز در پی تماس تلفنی از مرکز بهداشتی درمانی شهر ورزنه واقع در شرق اصفهان مبنی بر اینکه خانمی باردار در شرایطی اضطراری درحال زایمان است ، یک واحد امداد اورژانس پیش بیمارستانی به همراه دو تکنسین فوریت های پزشکی از پایگاه ورزنه به مرکز بهداشتی درمانی اعزام شدند.

 تولد سه قلو در بالگرد

وی افزود: باتوجه به شرایط جسمی این مادر 28ساله ، از اورژانس هوایی درخواست امداد شد که با فرود بالگرد اورژانس هوایی به شهر ورزنه، مادر باردار به همراه دو پرسنل مامایی مرکز بهداشتی درمانی این شهر به بیمارستان الزهرا (س) اعزام شدند که در حین اعزام و به دلیل درد شدید مادر باردار مراحل زایمان در بالگرد و در حین پرواز آغاز شد.

وی تصریح کرد: با توجه در خطر بودن جان مادر و نوزادان، پرسنل فوریت های پزشکی با همکاری نیروهای مرکز بهداشتی درمانی اقدامات درمانی لازم برای تسهیل زایمان را بر فراز آسمان شهر اصفهان و در کابین بالگرد اورژانس هوایی انجام دادند که خوشبختانه با موفقیت انجام شد.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان ادامه داد: پس از زایمان، نوزادان سه قلو که 2 دختر و یک پسر هستند به همراه مادر جوان خود که دومین تجربه بارداری را پشت سر گذاشته به بیمارستان الزهرا (س) تحویل شدند و حال جسمی هر چهار نفر مساعد است.

  تولد سه قلو در بالگرد

همچنین در خبری دیگر ،خبرنگار ایرنا از انارک گزارش داد :صبح امروز ( یکشنبه ) نوزاد مادر 31 ساله از روستای « چاه ملک » انارک نایین به هنگام عزیمت به بیمارستان، در آمبولانس به دنیا آمد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نایین در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: درد زایمان این مادر 31 ساله که از روستای چاه ملک انارک بوسیله آمبولانس درحال انتقال به بیمارستان حشمتیه نایین بود از 20 کیلومتری شهر انارک آغاز شد.

سید غلامرضا نقیب زاده نایینی افزود: نوزاد این مادر نیز با کمک تکنیسین های اورژانس نایین در 20 کیلومتری شهر انارک به دنیا آمد و برای ادامه مراحل درمانی به بیمارستان حشمتیه نایین منتقل شد.

مدیر اوژانس شهرستان روستای چاه ملک در190کیلومتری شرق نایین قراردارد.نایین در140کیلومتری شرق اصفهان واقع است.