کافه گردش
اخبار روز
۶ خرداد ۱۳۹۴, ۹:۱۸ ق.ظ

علت فوت تهرانی‌ها در سال ۹۳

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: بیشترین علت فوت در تهران ایست قلبی بوده که ۱۰۹ نوزاد، ۳۰۳۴ زن و ۳۸۳۹ مرد و در کل ۶۹۸۲ فوت به این علت رخ داده است.
آفتاب نیوز: اکبر توکلی با اشاره به آمار فوت شدگان و دفن شدگان سازمان بهشت زهرا(س) در سال ۹۳ گفت: تعداد کل فوت شدگان در سال گذشته ۵۲ هزار و ۹۶۶ نفر بود که از این تعداد ۲۲۶۵ متوفی نوزاد، ۳۰۲۴۷ متوفی مرد و ۲۰۴۵۴ متوفی زن بودند.

وی با اشاره به کمترین فوت شدگان از نظر گروه سنی خاطرنشان کرد: این افراد گروه سنی ۵ تا ۹ سال را شامل می شوند؛ این در حالیست که بیشترین فوت شدگان از نظر سنی گروه افراد بالای ۶۵ سال هستند که شامل ۱۳۶۴۵ زن و ۱۵۵۵۱ مرد می شود.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) درخصوص فوت شدگان و دفن شدگان خارج از مجموعه سازمان بهشت زهرا(س) هم اظهارکرد: خارج از مجموعه بهشت زهرا (س) ۳۱۰ نوزاد، ۶۳۳۱ زن و ۱۰۱۳۷ مرد فوت شده که در کل ۱۶۷۷۸ فوتی بوده اند. همچنین آمار دفن در سازمان ۱۹۶۶ نوزاد، ۱۴۱۲۳ مرد و همچنین ۲۰۱۱۰ زن بوده که در مجموع ۳۶۱۸۸ فوتی را شامل می شود.

وی با اشاره به کمترین علت فوت در سال ۹۳ که به بیماری های التهابی چشم برمی گردد، گفت: تنها یک مرد به علت این بیماری جان خود را از دست داده است. این در حالیست که بیشترین علت فوت ایست قلبی بوده که ۱۰۹ نوزاد، ۳۰۳۴ زن و ۳۸۳۹ مرد و در کل ۶۹۸۲ فوت به این علت رخ داده است.

توکلی با تاکید بر اینکه کمترین تعداد متوفیان در منطقه ۲۲ شهرداری تهران بوده است، اظهار کرد: در این منطقه طی سال گذشته فوت ۱۰۱ زن، ۱۳۵ مرد و ۳ نوزاد گزارش شده که در مجموع ۲۳۹ فوتی جزو این آمار هستند. از سوی دیگر بیشترین تعداد متوفیان مربوط به منطقه ۱۰ شهرداری تهران است که ۱۳۳۳ زن، ۱۸۶۰ مرد و ۱۴ نوزاد را شامل می شود که در کل ۳۲۰۷ نفر در این منطقه جان خود را از دست داده اند.

رهـــــــــــــا مسعودی
400 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *