کافه گردش
اخبار روز
۸ فروردین ۱۳۹۴, ۹:۲۹ ب.ظ

مرخصی درمانی خلبان ایرباس روز سقوط

در پی این حادثه، شرکت‌های هواپیمایی می‌خواهند اقدامات ایمنی جدیدی وضع کنند، از جمله اینکه در تمام زمان پرواز حتما دو نفر در کابین حضور داشته باشند.
پلیس آلمان در جریان تحقیقات درباره سقوط ایرباس جرمن‌وینگز در جنوب فرانسه برخی از متعلقات کمک‌خلبان این هواپیما را ضبط کرده است.

این هواپیما که روز سه‌شنبه از بارسلونا به دوسلدورف می‌رفت، با ۱۵۰ سرنشین در کوه‌های آلپ سقوط کرد و مقام‌ها می‌گویند آن طور که از شواهد بر می‌آید آندریاس لوبیتز، کمک خلبان ۲۸ ساله پرواز، پس از اینکه خلبان کابین را ترک کرده در را به روی او بسته و به دلایلی که هنوز آشکار نیست تصمیم گرفته هواپیما را ساقط کند.

مقامات آلمانی گفته اند در بازرسی از خانه کمک خلبان، برگه مرخصی درمانی او را برای روز حادثه یافته اند.
براساس این مدرک، کمک خلبان باید روز حادثه سقوط مرخصی درمانی دریافت می کرد و بر سر کار حاضر نمی شد.

پلیس در پی یافتن انگیزه‌ او از این کار است و از جمله یک کامپیوتر او را ضبط کرده است. پلیس آلمان اعلام کرده که سرنخ‌هایی پیدا شده، اما اطلاعات بیشتری ارائه نکرده است.

یک سخنگوی پلیس به روزنامه دیلی میل گفت: “ما چیزی پیدا کرده‌ایم که الان برای آزمایش فرستاده می‌شود. الان نمی‌توانیم بگوییم که آنچه یافته‌ایم چیست اما ممکن است سرنخ بسیار مهمی درباره این ماجرا باشد.”

در جریان تحقیقات روشن شده است که آندریاس لوبیتز دوره آموزش‌های خلبانی را مدتی نیمه‌کاره گذاشته بود تا برای مشکلات روانی تحت مداوا قرار گیرد. به نظر می‌رسد که او دچار افسردگی بوده است.

البته پلیس گفته “سرنخ” پیدا شده نامه خودکشی نبوده است.

روزنامه بیلد آلمان در گزارشی گفته است که اداره هوانوردی فدرال آلمان توصیه کرده بود که آندریاس لوبیتز به طور مستمر تحت نظارت پزشکی قرار بگیرد.

در عین حال مقام‌های آلمانی می‌گویند آندریاس لوبیتز کسی نبوده که دستگاه‌های امنیتی بخواهند او را تحت نظر بگیرند.

در پی این حادثه، شرکت‌های هواپیمایی می‌خواهند اقدامات ایمنی جدیدی وضع کنند، از جمله اینکه در تمام زمان پرواز حتما دو نفر در کابین حضور داشته باشند.

رهـــــــــــــا مسعودی
392 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *