کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۳ خرداد ۱۳۹۶, ۹:۰۸ ق.ظ

هشدار برای فروش فیش فوری حج

سرپرست روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: خرید و فروش فیش‌های حج در چارچوب موسسه‌های خیریه و دفاتر خدماتی زیارتی غیرمجاز، یک کلاهبرداری است و سازمان حج و زیارت هیچ تعهدی در قبال فریب خوردگان ندارد.

حجسید ابراهیم اسداللهی در خصوص خرید و فروش غیرقانونی فیش‌های حج تمتع گفت: در راستاری رعایت حقوق شهروندان، ایجاد رفاه و اطمینان به متقاضیان وظیفه نقل و انتقال فیش‌های حج تمتع به دفاتر خدمات زیارتی مجوزدار محول شده است که در چارچوب روابط و مقررات سازمان حج انجام می‌شود بنابراین توصیه می‌شود شهروندان نقل و انتقال فیش‌ها را به صورت رسمی و بدون هیچ گونه واسطه از طریق سازمان حج و زیارت پیگیری کنند.

وی افزود با توجه به آغاز ثبت نام‌های حج بازار برخی دلالی‌ها و کلاهبرداری‌های زیارتی گرم شده است و موسسه‌های خیریه و مراکز خدمات زیارتی غیرمجاز را به جذب مشتری ترغیب می‌کند؛ بنابراین به مردم هشدار داده می‌شود که در صورت هرگونه اعتماد به این مراکز سازمان حج و زیارت هیچ تعهدی را نسبت به افراد فریب خورده قبول نمی‌کند؛ و مراتب شکایت باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد دلالان فیش‌های حج خود را به عنوان واسطه‌ی سازمان حج و زیارت و مردم معرفی کرده و با فریب متقاضیان به فروش فیش‌های ارزان قیمت حج و اعزام زود هنگام، درآمدهای غیرقانونی کسب می‌کنند.

وی عنوان کرد ۲۴۰۰ دفاتر فعال زیارتی در کشور دایر شده که مورد تأیید سازمان حج و زیارت قرار گرفته است. بر این اساس لیست اسامی دفاتر زیارتی مجاز در سامانه مدیریت حج هریک از استان ها، قابل مشاهده و بهره برداری است.

اسداللهی اذعان داشت در حال حاضر فیش‌های حج با اولویت سال ۸۵ قابل نقل و انتقال است و اعزام بر اساس فیش‌های سالهای قبل به چند سال آینده موکول شده است؛ بنابراین تصوری تحت عنوان فیشهای فوری، اعزام فوری وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: در سازمان حج و زیارت خرید و فروش فیش‌های حج غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. براین اساس سازمان حج وظیفه نقل و انتقال فیش‌ها را بر عهده داشته و دلال‌ها و واسطه‌ها را در احقاق این فریضه الهی حذف می‌کند.

رهـــــــــــــا مسعودی
354 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *