هشدار ناوشکن ایران به ناو جنگی آمریکایی

images (3)
ناوگروه سی و چهارم نداجا در منطقه خلیج عدن به ناو و هواپیمای آمریکایی هشدار داد از نزدیکی به ناوگروه ایرانی خودداری کنند.
فارس: ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش که هم اکنون در منطقه خلیج عدن حضور دارد، به ناو و هواپیمای آمریکایی هشدار داد که از نزدیکی به ناوگروه ایرانی خودداری کنند.

بنا بر این گزارش که واحد مرکزی خبر آن را منتشر کرده است، طی روز گذشته، 2 فروند هواپیمای گشت و شناسایی امریکا با نام P3C یا پاپا 3 چارلی و ناوشکن DDG81، فاصله استاندارد 5 مایلی با ناوگروه 34 ایران را در خلیج عدن رعایت نکردند که این اقدام با هشدار ناوشکن جمهوری اسلامی البرز روبرو شدند و یگان آمریکایی نیز به سرعت تغییر مسیر داد.

در همین راستا، ناخدا تاج الدین فرمانده ناوگروه 34 گفت: بررسی ناوهای جنگی خارجی در آب‌های بین المللی و هر چیزی که منافع ملی ایران را تهدید کند وظیفه ذاتی ماست.

وی با اشاره به جنایات عربستان در یمن علت حضور ناوهای جنگی ائتلاف را کمک به عربستان خواند و افزود: این‌ها برای کمک به جنایات آل سعود در یمن ائتلاف غربی ـ عربی تشکیل دادند و حضور ما در اینجا برای آنها سنگین است.

ناوگروه سی و چهارم اعزامی نداجا متشکل از ناو لجستیک بوشهر و ناوشکن البرز ماموریت خود را از اواسط فروردین ماه در منطقه خلیج عدن و تنگه باب‌المندب آغاز کرده است.